Вівторок, 28 травня

Завтра починається Різдвяний піст за Юліанським календарем

Головна мета посту – духовне очищення.

Завтра, 28 листопада, для українців, які святкуватимуть Різдво за Юліанським календарем, починається Різдвяний піст. Він триватиме 40 днів, до самого Святвечора, тобто 6-го січня, пише Твоє місто.

Піст перед Різдвом ще називають Пилипівкою або останнім багатоденним постом у році. За традиціями, він менш строгий, але від деяких продуктів усе ж рекомендують утриматись. Постити можуть усі, хто має бажання або відчуває духовний поклик до очищення. Вагітні жінки, діти, люди похилого віку та хворі можуть не постити. Строгість посту може бути послаблена й для тих, хто хворіє тимчасово, перебуває у дорозі чи займається важкою фізичною працею. Проте якщо ви вже вирішили дотримуватися посту, то, крім обмежень у їжі, потрібно дотримуватися певних обмежень й у духовному житті: уникати сварок, молитися та не тримати образ. Щодо харчування, то впродовж посту християни мають уникати продуктів тваринного походження – м’яса, яєць, молока та харчів, що їх містять.

Різдвяний піст – не надто строгий, тому якщо немає свят, то у понеділок, середу та п’ятницю дозволяють вживати рослинну їжу без олії, а  в інші будні дні – додавати олію. На вихідні до раціону можна включити рибу. Риба також дозволена під час великих свят. У суботу та на свята дозволяють випити трохи вина, проте не зловживати. Максимально дотримуватися посту варто у останній тиждень – від 2 до 6 січня та у сам Святвечір.

У цей період –  у понеділок, середу та п’ятницю – рекомендують вживати продукти, які не пройшли термічної обробки та утриматись від олії. Протягом посту можна вживати в їжу продукти рослинного походження – картоплю, каші, овочі та фрукти, консервацію, маргарин без домішок. Пісна їжа повинна бути простою та недорогою. Проте й такими продуктами не варто зловживати. Також у піст церква забороняє одружуватися, чи брати шлюб у храмі, але хрещення дитини проводять незалежно від посту.

Головна мета посту – духовне очищення. Тому піст – це не лише відмова від певних продуктів, а й від поганих думок та згубних пристрастей. Православному християнину протягом посту також обов’язково потрібно прийняти таїнства Сповіді і Причастя. Інакше піст стане просто дієтою або голодуванням.

Зазначимо, що Різдво 25 грудня відзначає понад 2 млрд людей на планеті, а ось 7 січня – лише кілька десятків мільйонів. 

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: