З 31 січня 2021 року в країні новонароджені не отримують вакцини БЦЖ в пологових будинках.
Про це сьогодні, 10 березня, повідомила акушерка-гінекологиня Наталія Яремчук, пише DailyLviv.
“У неї щойно закінчився термін придатності. Ось так я раптом взяв і закінчився! Неочікувано для всіх, тому ніхто про це не подумав.
Не думав, коли в грудні 2020 року Україні виділили більше 135 мільйонів доларів з Глобального фонду на боротьбу зі СНІДом, туберкульозом та малярією.
Не думав, коли планував витратити ці гроші на ′′низку важливих покупок”. Не думав, коли в спеціальному літаку під камерами ЗМІ привозять чергову вакцину. Я не думав про найбеззахисніших новонароджених дітей. За півтора місяця дітей України не вакцинувалися БЦЖ!
Зате влаштували шоу з вакцинацією ′′ сильних світу цього “. Знаєте, хто в цьому винуватий? Ви не можете здогадатися! Як завжди – або форс-мажор, або будь-хто, тільки не ми!“- написала Наталія Яремчук.
Вона цитує реакцію міністра охорони здоров’я:
′′Це просто форс-мажор, який виник ЮНІСЕФ. Був впевнений, що ЮНІСЕФ не матиме жодних проблем. Ми традиційно працюємо з ЮНІСЕФ, але зміни в наші договори внесемо, бо це дуже важливо. Всі інші вакцини в країні доступні“.
За її словами, щороку туберкульозом хворіють близько 30 тис. чоловік. При цьому до 25% випадків не діагностують. Це означає, що люди продовжують ходити з цією хворобою серед нас – в магазинах, метро, маршрутках. Щороку від туберкульозу помирає понад 4 тисяч людей. Таким чином, смертність від туберкульозу в Україні становить понад 13%. Кожного року!
Підтримайте проект на Patreon