Яку ялинку обрати до новорічних свят. Поради, кольори, тренди

Новорічні та різдвяні свята – не за горами, а отже українці уже прикращають свої оселі. Проте найголовнішим атрибутом взимку, звичайно, є ялинка.

Про те, як обрати не лише гарну, але й безпечну ялинку, а також, як правильно прикрасити святкове дерево, читайте у матеріалі NTA.

При виборі ялинки потрібно бути особливо обережним, оскільки вона може бути небезпечною для життя та здоров’я людей. У Центрі громадського здоров’я дали декілька порад щодо вибору штучної та живої ялинки.

Штучна ялинка. На що звернути увагу:

Вогнестійкість. Деякі синтетичні матеріали мають властивість миттєво спалахувати.

Запах. Штучні ялинки з неякісного матеріалу можуть виділяти токсичні речовини, пахнути «хімією», та аж ніяк не святами

Склад. Зазвичай, штучні ялинки виготовляють з полівінілхлориду (ПВХ). Такі ялинки містять шкідливі сполуки свинцю, тому при нагріванні від гірлянд виділяють шкідливу речовину хлороводень. Вона подібна до отруйного газу фосгену.

Пакування. Обов’язково має бути вказано склад виробу. Обирайте ялинки виготовлені з вогнестійкого поліетилену або пластику.

Як обрати живу ялинку:

Цілісність. Потрібно перевірити, щоб на стовбурі не було пошкоджень — отворів, не відставала кора.

Колір. Жива ялинка повинна мати однорідний зелений колір без жовтизни. Жовті голочки можуть означати, що ялинка несвіжа й буде осипатися.

Небезпечні комахи. На ялинках можуть бути кліщі, тому треба її добре оглянути й перевірити чи немає слідів їх присутності. Уникайте покупки дерев із білими шишечками. Насправді, це крихітні жучки, які висмоктують смолу з ялинкових голок.

Легальність. Перед покупкою ялинки потрібно перевірити  її легальність. Це можна зробити у додатку.

“Кожне деревце має захисну етикеткуелектронного обліку. Це унеможливлює обіг дерев, отриманих злочинним браконьєрським шляхом”, – пояснюють у ЦГР.

Утім, найкращим варіантом буде жива ялинка в горщику, щоб після свят висадити її знову 90-х.

Як прикрасити ялинку

Кольори у 2022 році

Згідно з Китайським календарем, Новий 2022 рік – це рік Блакитного Водяного Тигра. Тому на новорічні свята обирають не лише сприятливі відтінки одягу, але й прикрас для дому.

Східний календар свідчить, що в цей рік найщасливішими будуть такі кольори:

  • білий
  • срібний
  • золотий

Тому їх відтінки ідеально підходять для декору ялинки.

Тренди 2022

Монохромність 

Ялинки, прикрашені іграшками одного кольору, є трендом уже не перший рік. Можна обрати один колір, згаданий вище, та розбавити його тим же відтінком, проте з блискітками чи перламутром.

Мінімалізм

Скандинавський мінімалізм також є трендовим уже декілька років, тому прикрашати ялинку можна 2-3 близькими один до одного відтінками. Проте у мінімалізмі краще уникати багато блискіток. Також можна обрати мінімальну кількість прикрас для ялинки, щоб створити ефект масимальної природності.

Фігурки

Святкового настрою додадуть різноманітні фігурки на ялинці. Тому можна обирати не лише звичайні кульки, але й усілякі фігурки:

  • підвіски у вигляді різних персонажів, тварин
  • сніжинки
  • написи
  • рамки з сімейними фотографіями
  • ангелики

Фуд-флористика

Для тих, кого не здивуєш монохромністю та мінімалізмом, можна сміливо рекомендувати фуд-флористику на ялинці. Так, святкове дерево можна доповнити пряниками, підвішеними стрічкою, сухофруктами чи паличками кориці, які ще й додадуть приємного аромату вдома.

Олеся Головач

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.