Які твори російської літератури залишать у шкільній програмі

У програмі зарубіжної літератури залишаться лише ті письменники, творчість яких або вони самі тісно пов’язані з Україною. Про це в ефірі телемарафону єдиних новин сказав керівник Управління загальної середньої та дошкільної освіти МОН Юрій Кононенко, передає Tvoemisto.tv з  посиланням на НВ.

«Якщо говорити концептуально, прийнято рішення, що письменники, які писали російською мовою, але творчість яких була тісно пов’язана з Україною, тобто, або вони народилися в Україні, або довгий час жили в Україні, або відображали в своїх творах українську тематику, їх творчість буде залишатися в навчальних програмах», — заявив він.

За його словами, зі шкільної програми із зарубіжної літератури виключать не всі твори російських письменників. 

Українські школярі продовжать вивчати:

  • творчість Миколи Гоголя;
  • Володимира Короленка;
  • повість Михайла Булгакова «Собаче серце»;
  • роман Анатолія Кузнецова «Бабин Яр»;
  • роман «12 стільців» Іллі Ільфа та Євгенія Петрова.

«Микола Гоголь, це фактично наш український письменник, який дуже багато зробив для української культури. Або Володимир Короленко, так само буде вивчатися твір Михайла Булгакова Собаче серце. В програмі залишиться вивчення твору Анатолія Кузнецова Бабин Яр, тому що це знаковий твір, документальний, який пов’язаний тісно з трагічною подією, яка була на території України. Такий твір як 12 стільців Ільфа та Петрова також вивчатиметься в шкільній програмі», — сказав керівник управління загальної середньої та дошкільної освіти МОН.

Він зазначив, що робоча група міністерства напрацювала оновлення навчальних програм не лише із зарубіжної літератури, а й з української та всесвітньої історії, географії, захисту України. На даний момент вже є проєкт наказу про затвердження змін до навчальної програми, який планують підписати «найближчим часом», зазначив керівник управління загальної середньої та дошкільної освіти МОН.

Нагадаємо, в Україні зареєстрували петицію з вимогою замінити у шкільних програмах твори російських та білоруських письменників на інші зарубіжні. Авторка петиції Леся Мельник каже, українське суспільство позитивно сприйняло те, що творам росіян та білорусів немає місця в наших школах. Їхнє виключення зі шкільних програм — це ще один суттєвий крок на шляху відриву від російської культури, в ярмі якої Україна перебувала кілька століть.

Додамо, Міністерство освіти і науки України ще у квітні цього року заявило, що переглядає програму курсу світової літератури, яку вивчають у школах. 

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.