“Він обрав Батьківщину і віддав життя за неї… Того ранку він поліг, щоб ти жив”

Того ранку традиційна нічна “дискотека” зони АТО не скінчилась з першим сонцем.

Зліва – направо, в гору дерся той палаючий диск, підсвічуючи куряву на обрії, а земля продовжувала здригатись, наче намагаючись прокинутись від нічного жаху… 

Василь Сліпак

Небо рвали навпіл звуки пострілів артилерії. Традиційний “нічний дозор”: дві машини з гарматами Д-20, що займались контрбатарейною роботою, не повернулись на базу. Натомість в бік передової поїхали ще чотири і машина з додатковим БК. Над Світлодаркою здіймалась курява і сірий дим.

Василь Сліпак

І цілий день, неритмічно, наче хворе серце, лінія розмежування стукала 120-м, 122-м і 152-м калібром в сухий східний грунт. Цей гуркіт було чутно за багато кілометрів, а, якщо торкнутися долонею землі, – це хворе серцебиття війни можна було відчути…

Василь Сліпак

Того ранку, як і завжди, як багато разів до того, як сотні днів потому, зійшло сонце. Воно вчепилося в українську землю кострубатими руками тіней височенних труб Вуглегірської ТЕС.

Відовий артист Національної опери присвятив свій виступ у Парижі пам’яті Василя Сліпака

Сонце здійнялось над світом, подивилось униз і рахуючи вибухи повільно поплило собі далі на схід. Того ранку традиційна нічна артдуель не припинилася. Вона тривала до наступної ночі, і вже в темряві розпечені стволи гармат мали перепочинок. Того ранку можна було прикласти вухо до землі і почути дихання бою.

Василь Сліпак

Можна було відчути хворе сердцебиття війни, але десь о шостій воно стало ледь-ледь тихше. Того ранку, десь о шостій, загинув Василь Сліпак – людина, яка мала б співати у дорогому костюмі, в закордонному театрі, серед увішаних діамантами дам. А він обрав зброю і бородатих побратимів.

Він обрав Батьківщину і віддав життя за неї. Того ранку він загинув, щоб ТИ жив…

Василь Сліпак

Rudenko Yury, prolviv.com

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.