«Війна припиниться тоді, коли ми перестанемо жити так, ніби війни нема», ‒ переконаний Глава УГКЦ

Війну не може виграти ні полководець, ні президент, ні навіть певна військова частина. Війну може виграти тільки народ. Якщо ми всі, як народ, зрозуміємо, що наша держава перебуває в стані війни, якщо ми не намагатимемося перекласти відповідальність за війну на чужі плечі, якщо ми не тікатимемо від цієї страшної дійсності і не житимемо так, ніби війни нема, тоді ми переможемо.

Таку думку висловив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав в ефірі програми «Відкрита Церква», відповідаючи на запитання про те, що потрібно нам, громадянам, робити, аби припинити війну в Україні, пише Департамент інформації УГКЦ.

«Війна, – каже духовний лідер греко-католиків, – це біда номер один у нашому домі. Це щось, що не дає нам можливості вільно рухатися вперед. Сьогодні український народ дуже зранений. Гадаю, що наслідки цієї війни ще не вповні проявилися. За даними міжнародного Червоного хреста і також за нашими даними, на окупованих територіях гуманітарна ситуація втричі погіршилася, порівняно з кількома попередніми роками. І не видно тенденції до покращення. Навіть більше, на Донеччині назріває колосальна екологічна катастрофа. Через затоплення шахт отруюються ґрунтові води. Цілі регіони будуть позбавлені питної води…»

На думку Глави УГКЦ, щоб припинилася війна, ми, християни, насамперед маємо молитися за мир. Предстоятель нагадав, що Церкви України закликали і далі закликають до щоденної неустанної молитви за мир. В УГКЦ в такій молитві єднаються щовечора о 21:00.

«Мир потрібно виблагати у Господа, – переконує Блаженніший Святослав. – Потрібно також будувати мир. Треба підтримувати українське військо, тому що наші воїни ‒ це ті, хто захищає мир, навіть зі зброєю в руках. Потрібно лікувати рани, які наносить війна, допомагати тим, що стали жертвами цієї війни. Нам слід протистояти всякій ненависті й не руйнувати себе зсередини».

Крім того, на переконання Глави Церкви, щоб цю війну зупинити, ми повинні говорити правду про Україну і на міжнародній арені. Адже ми сьогодні спостерігаємо, зокрема в Європі, що про війну в Україні вже не пишуть газети, не говорять журналісти, її штучно замовчують. Ми всі повинні, особливо в час безвізу, говорити правду про події в Україні. Бо це гібридна війна, яка ведеться не тільки зброєю, а й неправдою.

«Ми повинні вжити всі важелі для припинення цієї війни. Чи всі засоби в нас сьогодні є в руках? Не знаю. Але я переконаний, що від кожного з нас залежить те, щоб війна припинилася», – вважає Блаженніший Святослав.

Департамент інформації УГКЦ

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.