п`ятниця, 21 червня

В Україні запустили реєстр педофілів: що відомо

В Україні запустили й почали наповнювати реєстр педофілів.

Про це заявила заступниця міністра юстиції України Олена Висоцька — пише Гал-Інфо.

До нього внесли дані про осіб, яких притягнули до відповідальності та які відбувають покарання за сексуальні злочини проти неповнолітніх. Станом на 26 жовтня їх у цьому реєстрі 171.

“Міністерство юстиції разом з органами прокуратури і суду наповнює реєстр, вивчаючи особові справи засуджених за аналогічні злочини, аби навіть після відбуття покарання інформація про них зберігалася у цій базі даних. Наразі реєстр працює у тестовому режимі. Користуватися повноцінно таким реєстром можна буде з часом”, – зазначила Висоцька.

Під час створення та запуску реєстру вивчали досвід інших держав — США, Канади, більшості європейських країн, зокрема Норвегії, де функціонує одна з найкращих “в’язничних систем”. Зазначається, що завдяки цьому реєстру вдасться убезпечити навчальні та лікувальні заклади, або заклади інших людей, які працюють з групами дитячих колективів від того, щоб взяти на роботу таку людину.

У реєстрі є призначення, які стосуються всієї правоохоронної системи. Доступ до таких реєстрів матимуть усі наші правоохоронці.

Водночас існує багато нормативних перепон щодо наповнення реєстру. Як повідомила Висоцька, йдеться, про те, що не можна засуджену за певною статтею особу внести у такий реєстр, доки не буде ухвали суду відносно цієї людини, в якій прямо буде передбачено внесення даних про таку особу до реєстру. Наголошується, що це — певний захист прав людини. Але він дещо ускладнює реалізацію цього проєкту.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.