Понеділок, 17 червня

В Україні керманичів хочуть позбавляти водійського посвідчення за перевищення швидкості

Депутати зареєстрували законопроєкт, згідно з яким в Україні пропонують посилити відповідальність за перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів у населених пунктах.

Про це із посиланням на сам законопроєкт №6214 пише Finance.ua — повідомляє Дивись.Інфо.

У пояснювальній записці до проєкту закону ідеться: «Надмірна швидкість є найголовнішим фактором смертельних аварій на дорогах України і особливо в населених пунктах, де розташовані школи, дитячі садочки, аптеки, офіси, магазини, ресторани, розважально-торговельні та спортивно-оздоровчі комплекси, де зазвичай багато пішоходів та велосипедистів. Радикальні кроки та високі штрафи можуть стати найдієвішим стимулом для наших водіїв їздити суворо за правилами».

Тому, пропонується ввести санкції щодо водіїв, які перевищили швидкість при русі в межах населених пунктів:

  • перевищення швидкості в населеному пункті більш ніж на 30 км/год. покарання – штраф 1700 грн;
  • перевищення швидкості в населеному пункті більш ніж на 50 км/год. Покарання – позбавлення права керувати транспортним засобом на термін від 3 до 6 місяців;
  • перевищення швидкості в населеному пункті більш ніж на 70 км/год. Покарання – позбавлення права керувати транспортним засобом на термін від 6 місяців до одного року.

Нагадаємо, в Україні в населених пунктах діє обмеження 50 км/год (крім окремих ділянок з лімітом 80 км/год, виділених відповідним дорожнім знаком). Покарання за перевищення швидкості має дві градації – на 20 або 50 км/год, і діє незалежно від того, де зафіксовано порушення – в населеному пункті або поза ним. Зараз при перевищенні дозволеної швидкості на 20 км/год штраф становить 340 гривень, а на 50 км/год – 1700 грн.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.