“В очі називають бидлом”: журналісти перевірили, як ставляться до українських заробітчан у Європі

1443
польща

Деякі заробітчани розповіли журналістам, що зарплати не отримували з самого початку роботи – за 3 місяці.

Розповідає УНІАН

Більшість українців, за словами експертів, їдуть працювати до Європи нелегально. Місцеві роботодавці, які хочуть заощадити на податках і інших видатках – заманюють хорошою заробітною платою. Але, на жаль, в результаті вам можуть заплатити або набагато менше, або взагалі залишити ні з чим. Журналісти програми “Гроші” з’ясовували, що чекає українців на заробітках у Європі.

Так, вчитель математики з України Микола, який працює на будівництві, розповідає, як уперше приїхав на заробітки в Польщу. Спочатку він працював офіційно, а останній місяць перед від’їздом працював неофіційно.

В результаті за нього чоловікові практично не заплатили. Його колеги також розповідають, що неодноразово стикалися з шахрайством, коли по приїзду виявлялося, що умови. які їм обіцяли, будуть зовсім не такими і зарплата теж буде менше, ніж очікувалося.

“Ставилися так, що якщо щось не подобається – їдь, але гроші звісно ти не отримаєш”, – розповідає журналістка з Сум.

Дівчина також поїхала працювати на кухню в Польщу. Вже по приїзду вона з’ясувала, що повинна в обов’язковому порядку працювати у дві зміни.”Спали ми по 2-3 години в роздягальнях на лавочках”, – розповідає дівчина. Деякі заробітчани також розповіли журналістам, що зарплати не отримували з самого початку роботи – за 3 місяці.