Вівторок, 23 квітня

В Івано-Франківську з потяга вигнали пасажира, який зробив провідниці зауваження за російську мову

В Івано-Франківську співробітники Укрзалізниці відмовилися перевозити потягом тернополянина, який попросили провідника говорити українською мовою.

Подробиці конфлікту наводить міській сайт Тернополя 0352.ua.

Подія сталася 12 листопада на залізничному вокзалі Івано-Франківська з російськомовними співробітниками потяга № 143/144 “Ворохта-Київ”.

“Я проводжала чоловіка на потяг до Тернополя, він дав свій квиток провідниці вагону №3 Максимовій Вікторії Олександрівні. Вона до нього звернулася російською мовою: “Ґдє ваш паспорт?” Він сказав, що не розуміє її. Вона, аби всі оточуючі почули, відповіла: “Как ето нє понялі? Ґдє ваш паспорт?” Він дуже спокійно і ввічливо попросив, щоб до нього зверталися українською мовою. А вона відповіла російською, що не впустить його в поїзд”, – наводить сайт слова потерпілої тернополянки Олександри Іваненків.

Подружжя, щоб припинити порушення законодавства, попросило покликати інших співробітників Укрзалізниці та начальницю цього потяга. Утім, російськомовна керівниця вихопила квитки і повідомила, що не пустить тернополян у вагон.

“Я звернулася до одного із франківських працівників залізниці, аби дізнатися, чому провідниця потяга не бажає послуговуватися українською, на що він відповів жахливу разу: “То хай він її заріже”. Його особу зараз встановлюють”, – повідомила Олександра.

За словами жінки, провідниця на питання, чому не хоче говорити українською мовою, відповіла, що вона народилася в Росії і не вважає за потрібне говорити українською.

Родина Іваненків так і не скористалася послугами перевезення від Укрзалізниці, кошти за квитки їм не компенсували. Тому подружжя написали заяви до поліції. Наразі правоохоронці розпочали перевірку, поки що подію не коментують.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.