п`ятниця, 1 березня

Український чемпіон став главою податкової в Росії: як за 25 років змінилися герої Олімпіади-1996

25 років тому в Атланті збірна України самостійно виступила на своїй першій літній Олімпіаді, завоювавши дев’ять золотих медалей і 23 – в сумі. І досі ті американські Ігри 1996 року залишаються для нашої країни найуспішнішими.

Редакція дізналася, як змінилися українські чемпіони Атланти за чверть століття і чим вони зараз займаються, – пише OBOZREVATEL .

Лілія Подкопаєва

Дворазова олімпійська чемпіонка Атланти-1996 зі спортивної гімнастики Лілія Подкопаєва більшу частину часу проводить у США, де дає майстер-класи та готує юних гімнастів, а також після закінчення кар’єри запустила бізнес із виробництва спортивного екіпірування. У 2018 році вийшла заміж за американського бізнесмена з українським корінням Ігоря Дубинського, а у 2019 році втретє стала мамою, народивши дочку Евеліну.

Лілія Подкопаєва дуже затребувана в США.

Катерина Серебрянська

Кримчанка Катерина Серебрянська досі залишається єдиною олімпійською чемпіонкою України з художньої гімнастики. Після спортивної кар’єри блондинка захистила кандидатську, працювала на телебаченні, заснувала своє модельне агентство, потім – студію для дітей. І стала справжнім експертом щодо здорового способу життя, виховуючи двох дітей.

Гімнастика Катерина Серебрянська знає все про здоровий спосіб життя.

В’ячеслав Олійник

Першим олімпійським чемпіоном України на літніх Олімпіадах вважається борець греко-римського стилю В’ячеслав Олійник. Зараз 55-річний Олійник – віцепрезидент української Академії спорту. А також останні роки його часто можна було помітити на різних великих змаганнях у Казахстані та на зборах місцевої збірної.

Борець В'ячеслав Олійник став академіком.

Володимир Кличко

Золота медаль на Олімпіаді-1996 дала можливість Володимиру Кличку здійснити свою мрію і проклала шлях до професійного боксу, де він володів трьома найпрестижнішими поясами. А до 45 років встиг стати успішним бізнесменом, лектором у швейцарському університеті, автором книг і навіть актором.

Боксер Володимир Кличко зробив успішну кар'єру.

Тимур Таймазов

У США Тимур Таймазов став олімпійський чемпіоном у важкій атлетиці – в Атланті він підняв над головою 236 кг, встановивши світовий рекорд. Сьогодні 50-річний Таймазов – громадянин Росії. Колишній спортсмен працює керівником Управління Федеральної податкової служби по РСО-Аланія у Північній Осетії, звідки він родом.

Тимур Таймазов переїхав до Росії.

Інеса Кравець

На Олімпіаду Інеса Кравець приїхала в статусі світової рекордсменки у потрійному стрибку. І в Атланті-1996 могла стати власницею двох медалей. Але після “золота” у потрійному їй просто не вистачило часу, щоб відновитися і для кваліфікації стрибка в довжину. Сьогодні 54-річна Кравець живе в Києві, рідко з’являється на публіці та більше займається дочкою, яку народила за день до свого 39-річчя. Дарина – теж спортсменка, займається тенісом.

Стрибунка Інеса Кравець.

Ігор Матвієнко і Євген Браславець

Чемпіони світу Євген Браславець та Ігор Матвієнко принесли Україні єдине олімпійське золото у вітрильному спорті. Браславець навіть був прапороносцем на відкритті Ігор-2000 у Сіднеї.

Після приєднання Криму до Росії сімферополець Браславець став громадянина РФ і виграє регати під іншим прапором. Матвієнко досі виступає в професійному спорті і створив у Дніпрі гоночний яхт-клуб MIR Racing Yacht Club.

Євген Браславець та Ігор Матвієнко принесли Україні "золото" під вітрилом.

Рустам Шаріпов

Гімнаст Рустам Шаріпов приїхав в Атланту олімпійським чемпіоном у команді та додав до своєї колекції “золото” на брусах. Але Україні виявився не потрібним,як фахівець. Поїхав спочатку в Австралію, а потім осів у США, де готує гімнастів в університеті Огайо. І виховує п’ятьох дітей.

Гімнаст Рустам Шаріпов тепер багатодітний батько.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.