УГКЦ не сповідатиме онлайн під час карантину. Пояснення владики

Великодню сповідь краще відкласти на після карантину.

На час загальнонаціонального карантину людям рекомендують утриматись від відвідування храмів, а УГКЦ та ПЦУ видали роз’яснення, як святкувати Великодні свята та проведення служб онлайн.

Як розповів у інтерв’ю Tvoemisto.tv єпископ Львівської архиєпархії УГКЦ, владика Володимир Груца, великодню сповідь провести онлайн не можна, натомість її можна відкласти на після карантину.

«Єдине, чому сповідь не може відбуватися онлайн, тому що вона зобов’язує до таємниці. А тут є небезпека порушення цієї таємниці. Тому сповідь онлайн чи по телефону неможлива. Ще один момент, коли, уявімо собі, людина перебуває в такій ситуації, що не має фізичного доступу до священника. У такому разі є пасторальний підхід, який називається досконалий жаль: людина пояснює Богові свою ситуацію і щиро шкодує за свої гріхи», – каже він.

Тих, хто перебуває на самоізоляції, священник може посповідати вдома, каже Володимир Груца. Натомість інші можуть поодинці прийти в храм і приступити до Святої сповіді, дбаючи про свою і священника безпеку. 

Нагадаємо, що більшість львівських храмів тепер проводять недільні служби онлайн і закликають прихожан дивитися їх удома.
 
Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.