За інформацією ГУ Держсанепідслужби у Львівській області, станом на 8 червня відновили дослідження повітря у населених пунктах біля палаючого сміттєзвалища
Фахівці з Львівського обласного лабораторного центру Держсанепідслужби щоденно відбирають зразки повітря поблизу Грибовицького звалища, що на Львівщині. Нині сміттєзвалище під Львовом знову горить.
У зв’язку з пожежею, відбір проб атмосферного повітря розпочато 31 травня. У двох точках по границі житлової забудови села Малехів Жовківського району, яке найближче розташоване до місця надзвичайної ситуації. Крім того, на мікробіологічні та токсикологічні показники було відібрано 4 проби криничної води у 4 садибах вказаного села, повідомляє Львівський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України.
Згідно з результатами дослідження атмосферного повітря у точці відбору по межі житлової забудови села Малехів, перевищень гранично допустимих концентрацій (ГДК) азоту діоксиду, сірчистого ангідриду та оксиду вуглецю виявлено не було. У точці на відстані 500 м від звалища встановлене перевищення ГДК азоту діоксиду в 2 рази, сірчистого ангідриду в 1,5 разів та оксиду вуглецю в 1,6 разів.
Результати дослідження криничних вод, відібраних у 4 приватних садибах села Малахів на мікробіологічні та 12 токсикологічних показників, в т.ч. феноли, встановили, що у всіх 4 пробах перевищена ГДК кадмію в 2,8-4,4 разів та у трьох криницях вода бактеріально забруднена. У селищах поблизу звалища є централізоване водопостачання, жителів поінформовано про небезпеку, пов’язану із використанням криничної води.
У середу, 1 червня, працівники Жовківського відділу ДУ «Львівський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» знову відбирали проби атмосферного повітря у тих самих точках по межі житлової зони села Малехів. Згідно з результатами досліджень, перевищень ГДК двоокису азоту, оксиду вуглецю та сірчистого ангідриду, не виявлено. Наступного дня, 2 червня, лаборанти відібрали для дослідження проби повітря у двох точках в селах Малехів та Великі Грибовичі – перевищень ГДК азоту діоксиду, вуглецю оксиду та сірчистого ангідриду не виявлено.
Крім того, фахівці Львівського міського відділу ДУ «Львівський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» того ж дня провели відбір і дослідження 2 проб атмосферного повітря по межі житлової забудови вул. Щурата у місті Львові. Згідно з результатами досліджень, перевищень граничнодопустимих концентрацій азоту діоксиду, вуглецю оксиду та сірчистого ангідриду не виявлено.
У зразках атмосферного повітря, відібраних 3-5 червня в населених пунктах у зоні впливу звалища, перевищень азоту діоксиду, вуглецю оксиду та сірчистого ангідриду не зафіксовано.
Після повідомлень про відновлення пожежі, лаборанти знову вирушили до місця події, щоб відібрати у найближчих населених пунктах зразки атмосферного повітря для дослідження.
Як повідомляють у Головному управлінні ДСНС України у Львівській області, вчора о 15:05 горіння сміття було локалізовано та о 16:10 повністю ліквідовано. Повторне горіння сміття окремими осередками в зоні можливого зсуву на площі 800 кв.м. виникло о 21:30.Пізно ввечері вогнеборцям вдалося ліквідувати горіння на площі 250 кв.м. На ранок 8 червня площа горіння складала орієнтовно 700 кв.м.
На позачерговому засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій вирішили задіяти авіацію, щоб частково спровокувати зсув. Це дасть змогу продовжити ліквідацію займання.
Рятувальники звертаються до мешканців прилеглих сіл, активістів та інших сторонніх осіб, не задіяних у проведенні робіт, не заходити до зони, де проводяться роботи, щоб не наражати себе на небезпеку.
Підтримайте проект на Patreon