У Польській Православній Церкві нагадали, що для надання автокефалії необхідна згода всіх Помісних Церков

Для надання автокефалії українській Церкві необхідна згода всіх Помісних Церков, а поспішне рішення може поглибити розкол, попередила Польська Православна Церква.

Про це йдеться в листі секретаря канцелярії Польської Православної Церкви Єжи Дорошкевича, що надійшов в РБК у відповідь на запит із проханням висловити своє ставлення до автокефалії УПЦ, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Секретар канцелярії Польської Православної Церкви дає відповідь, посилаючись на витяги з протокола засідань Архієрейського собору Польської Церкви від 9 травня 2018 року, у якому було сказано «автокефалію надає Мати-Церква лише після погодження з Предстоятелями усіх Помісних Церков».

За повідомленням РБК, він зазначає, що поспішні дії можуть поглибити розкол в Україні.

«В даний час в Україні склалася ситуація, про яку повинні дбати всі Помісні Православні Церкви», — йдеться в листі.

Тим часом патріарх Російської православної церкви Кирил припиняє згадувати патріарха Константинопольського Варфоломія за богослужінням.

Про це повідомляє російське видання ТАСС, посилаючись на слова голови відділу зовнішніх церковних зв’язків митрополита Волоколамського Іларіона.

“Синод прийняв рішення про призупинення поминання патріарха Константинопольського за богослужінням Російської православної церкви”, – сказав митрополит.

Також в РПЦ пропонують зібрати “всеправославний собор” через ситуацію з наданням автокефалії Українській православній церкві з боку Константинополя.

На думку російської церкви, ситуація з томосом для України є “небезпечною для світового православ’я”.

“Ми звернулися в своїй заяві до предстоятелів, глав помісних православних церков із закликом ініціювати всеправославне обговорення ситуації в Україні”, – сказав Іларіон.

Крім того, як повідомляє російське агентство РІА “Новости” синод РПЦ ухвалив рішення припинити участь в структурах під головуванням Константинопольського патріархату.

Нагадаємо, 31 серпня Вселенський патріарх Варфоломій на зустрічі у Стамбулі повідомив предстоятелю Російської православної церкви патріарху Кирилу, що збирається надати Українській православній церкві автокефалію.

Предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет (Денисенко) впевнений, що єдина помісна церква у країні буде створена до кінця поточного року.

7 вересня голова інформаційного управління УПЦ Київського патріархату архієпископ Євстратій (Зоря) з посиланням на офіційне повідомлення секретаря Синоду повідомив, що Вселенський патріархат призначив двох екзархів у Києві. У РПЦ обурилися екзархами у Києві і пригрозили “діями у відповідь”.

Також РПЦ погрозила розірвати відносини з Константинополем, якщо УПЦ отримає автокефалію.

Згодом в УПЦ МП заявили, що варто скликати Собор через екзархів Константинополя.

У Київському патріархаті переконані, що розколу церкви після томосу, яким наразі лякає Московський патріархат, не буде, просто УПЦ МП може відійти від спілкування.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: