У Радянському союзі весілля було окремою темою для розмов. У той час вважалося, що відмова від пишного торжества – це ознака якщо не крайньої убогості, то явної неспроможності. У такий спосіб люди будь-яким способом намагалися влаштувати яскраве свято.
Так, найчастіше замість делікатесів доводилося подавати на святковий стіл найневигадливіші страви – картопляне пюре з м’ясною підливою, голубці, олів’є з вареною ковбасою мисками літрів по 5, оселедець та інше. Іноді можна було помітити і ікру, але така розкіш була доступна переважно номенклатурі і торговим працівникам. Про це пише OBOZREVATEL з посиланням на “365news”.
З алкоголем теж було все непросто, особливо, якщо молодим “пощастило” одружитися в який-небудь “сухий” закон. У підсумку в хід йшло все, що горіло, зокрема і самогон.
Крім того, ні про які живі квіти, дорогий текстиль та інші вишукування в СРСР не йшлося. Зате капот орендованої весільної Волги або Чайки незмінно вінчав дитячий пупс, вбраний у весільну сукню. А завершувала загальне оздоблення конструкція з саморобних кілець і найдешевших стрічок.
Стосовно подарунків у Радянському союзі також все було скромно. У той час дарували чайні сервізи, картини-репродукції, настінний годинник і масивні статуетки, а родичі часто підносили молодятам конверти з 50 або 100 рублями.
Окремої уваги заслуговують розваги. Переодягнені в наречену друзі нареченого, збори грошей в трилітрову банку, викуп нареченої в нашвидку замаскованих стінах обшарпаного під’їзду, тости, перекочування курячих яєць у брюках, дитячі слюнявчики і пустушки, а також катання тещі та свекрухи на тачці.
Підтримайте проект на Patreon