Неділя, 22 грудня

У чоловічій бороді менше бактерій, ніж на гладкій шкірі

На обличчі гладко виголених чоловіків живе більше бактерій, стійких до дії антибіотиків, ніж у бороданів. Такі дані в ході експериментів отримав мікробіолог Адам Робертс з Університетського коледжу Лондона.

борода

Вчений досліджував штами бактерій, узятих з бороди дорослих чоловіків, після того, як його колеги, співробітники однієї з американських лікарень, отримали цікаві дані. Намагаючись з’ясувати, наскільки «ефективніше» бородані розносять інфекції по лікарні, лікарі взяли проби біоматеріалу з борід і гладко виголених щік пацієнтів. Виявилося, на шкірі останніх живе набагато більше рознощиків інфекцій.

У своєму ж експерименті Адам Робертс культивував бактерії з борід в чашці Петрі. Всього вченому вдалося виростити більше 100 штамів, і в тому числі мікроорганізми, поширені в тонкому кишечнику.

Робертс помітив, що деякі мікроорганізми пригнічують інших. З чого дослідник зробив висновок про наявність конкуренції між мікробами. Згідно з його припущеннями, одні бактерії, наприклад епідермальний стафілокок, знищують інші, в даному випадку – штами кишкової палички, стійкі до впливу ряду ліків, і виробляють токсини в ході боротьби за місце проживання та їжу.

Вчений зробив висновок про користь бороди – адже безбороді чоловіки мають менше стафілококів, що борються з кишковою паличкою. Дана властивість окремих мікроорганізмів, вважає мікробіолог, може бути використано для боротьби з іншими бактеріями. Тим більше що останнім часом зростає кількість мікроорганізмів, стійких до дії антибіотиків, передає BBC.


Підтримайте проект на Patreon

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.