У Бостоні скасували концерт російського музиканта, який підтримав анексію Криму

У США бостонський джаз-клуб RegattaBar скасував призначений на 12 лютого виступ російського квінтету Ігоря Бутмана

Концерт зник з календаря цього джазового майданчика після того, як місцева газета Cambridge Day опублікувала лист групи Arts Against Aggression, повідомив Радіо Свобода активіст Дмитро Смілянський, пише Еспресо.

У листі містилася інформація про політичну діяльність Ігоря Бутмана, зокрема, про те, що він є членом керівництва правлячої партії Единая Россия, брав участь в кампанії з переобрання президента Володимира Путіна, підтримував агресію проти України і порушував рекомендації Держдепу США не брати участь в Koktebel Jazz Party в окупованому Криму.

Бутман – громадянин Росії і США. Поїздки американських громадян на територію анексованого Росією Криму є порушенням режиму санкцій, накладених на РФ за агресію щодо України і анексію українського півострова.

У своєму листі група Arts Against Aggression заявила, що джаз, який близько століття є символом миру і свободи, не має використовуватися для відбілювання репресивного режиму, виправдання анексій і воєн.

В кінці січня і в першій половині лютого у Бутмана заплановані концерти в клубах декількох американських міст, в тому числі Нью-Йорк, Балтімор і Майамі. Активісти Arts Against Aggression ведуть переговори з власниками закладів, щоб не допустити виступів музиканта.

Раніше Arts Against Aggression вдалося домогтися скасування показу російського фільму про Другу світову війну Т-34 в одному з кінотеатрів Бостона.

У березні 2014 року в російській газеті Известия було опубліковано колективне звернення російської громадськості і діячів культури на підтримку позиції президента Росії щодо України і Криму. Зокрема, під ним підписався Ігор Бутман. Всього свої підписи залишили понад 500 осіб.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: