6 липня – Всесвітній день поцілунків. Історія свята, святкування, та цікаві факти про поцілунки, про які ви навіть не здогадувались

Всесвітній день поцілунків (англ. World Kiss Day або англ. World Kissing Day) — неофіційне свято, придумане в XIX столітті у Великій Британії, а 20 років тому було затверджено Організацією Об’єднаних Націй. Святкується щорічно 6 липня.

Святкування

Цього дня у містах традиційно проводять різні конкурси поцілунків, учасники яких мають шанс виграти різні призи і подарунки («За найдовший поцілунок», «за найкрасивіший поцілунок», “за пристрасний поцілунок, за найпристрастніший поцілунок, та ін.).

Історія свята

Поцілунок – один із способів вираження людських емоцій. В залежності від контексту і деталей виконання може виражати широкий спектр почуттів. У загальному випадку він є способом вираження любові, позитивних і ніжних почуттів до людини.

Батьківщиною всесвітнього дня поцілунків вважається Великобританія. Саме на берегах Туманного Альбіону в кінці XIX століття вважали, що поцілунок гідний того, щоб мати власне свято як один з проявів любові. До речі, авторство першого поцілунку не встановлено.

Цікаві факти про поцілунки, про які ви навіть не здогадувалися

  • Французький поцілунок є еліксиром молодості. Під час цього приємного процесу задіяно три десятки лицьових м’язів. Завдяки посиленому кровопостачанню, поліпшується тонус тканин, сповільнюється процес старіння клітин і розгладжуються дрібні зморшки.

  • Губи у дві сотні разів чутливіші кінчиків пальців. Стимуляція нервових закінчень на слизовій оболонці покращує вироблення гормонів – нейропептидів, завдяки яким під час поцілунку людина забуває про тривоги і відчуває себе щасливим.

  • У середньовічній Італії чоловік, що поцілував дівчину на вулиці, повинен був на ній одружитися. У деяких місцях поцілунок досі є злочином. У штаті Індіана один із законів свідчить, що вусатим чоловікам заборонено цілувати “людську істоту”.

  • Ви ніколи не побачите поцілунків в японському кіно. У Піднебесній поцілунки на людях – верх непристойності.

  • Тварини теж цілуються. Найбільш схожий на людський – поцілунок шимпанзе. Цілуються в губи також канадські дикобрази.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.