Понеділок, 22 липня

26 грудня – День подарунків (Boxing day). Історія свята, традиції святкування

День подарунків (англ. Boxing Day) — свято, що відзначається у Великій Британії та країнах Британської співдружності націй: Австралії, Новій Зеландії, Канаді, а також в Кірибаті, Самоа та ін. «День подарунків» відзначається у цих країнах щорічно 26 грудня.

У деяких європейських країнах, таких як Румунія, Угорщина, Німеччина, Польща, Нідерланди та Скандинавія, 26 грудня відзначається як другий день Різдва.

В наші дні його відмінною рисою стали гігантські розпродажі в великих і маленьких магазинах. Саме в День подарунків можна придбати будь-яку вподобану річ за півціни. Чим народ із задоволенням користується.

Історія походження святкування

Англійське словосполучення «Boxing day» зазвичай перекладають як «День подарунків», буквальне значення — «День коробок» (маються на увазі саме коробки, в які кладуть подарунки).

Історично склалося так, що 26 грудня відкривали пожертвування в церкві, які збирали напередодні на Різдво, 25 грудня. Їх роздавали бідним.

Тож, саме тому вважають, що у цей день потрібно подарувати подарунок не тільки близьким, але й допомогти бідним. У багатьох країнах, до слова, відмінною рисою Дня подарунків стають гігантські розпродажі в магазинах. 

Made in Ukraine: ТОП львівських крамниць, де придбати подарунки

Спортивні традиції

Щорічно матчі одного з турів чемпіонатів Англії, Шотландії і Північної Ірландії з футболу проводяться в День подарунків. З сезону 2018/2019 аналогічну традицію підтримує італійська Серія А. Тестові матчі з крикету проводяться у День подарунків в Австралії, Новій Зеландії та ПАР. Щорічно на стадіоні «Мельбурн Крикет Граунд» проходить спеціальний матч між збірною Австралії та випадковим противником

В один день з крикетним тест-матчем у Мельбурні починається регата Сідней — Хобарт .

В Сурреї щорічно проходять кінні перегони на приз короля Георга VI у форматі перегонів з перешкодами (National Hunt racing). Аналогічно на Барбадосі проходить фінальний етап перегонів в гарнізоні Саванна (об’єкт всесвітньої спадщини ЮНЕСКО)

День подарунків — найважливіший день для любителів полювання на лисиць у Великій Британії і США. Зустрічі проходять у великих містах або селах

Щороку саме 26 грудня стартує Чемпіонат світу з хокею серед молодіжних команд (збірні до 20 років), а 23 грудня починається в швейцарському Давосі Кубок Шпенглера

У День подарунків в африканських країнах-членах Співдружності націй — а саме в Гані, Уганді, Малаві, Замбії і Танзанії — проводяться боксерські поєдинки серед професіоналів, пізніше цю практику стали підтримувати в Гвіані та Італії

День Святого Стефана

«День Святого Стефана» — католицьке свято-аналог «Дня подарунків», має схожі традиції, тому день вшанування Стефана Першомученика і «День подарунків» нерідко плутають. У православних це свято, відоме також як Степанів день, відзначається 27 грудня (9 січня).

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.