22 липня – яке сьогодні свято та чого не можна робити. Іменини, традиції, заборони, прикмети та визначні події

22 липня — 203-й день (204-й у високосні роки) року за Григоріанським календарем. До кінця року залишається 162 дні.

Іменини

Православні

Олександр, Кирило, Костянтин.

Католицькі

Болеслав, Марія.

Кирила і Панкратія

У православній церкві 22 липня відзначається день пам’яті святих мучеників Кирила і Панкратія

 

Раніше саме 22 липня починали пробувати перші огірки. У цей день була поширена традиція закопувати огірок в затишному місці в землю і робити це таємно від оточуючих – вважалося, за прикметами, що в цьому випадку урожай буде хорошим.

22 липня називали “чорничним” днем: селяни відволікалися від косовиці і приділяли увагу збору чорниці. З її допомогою очищали кров, лікували печінку.

Традиції на Панкратія і Кирила 22 липня

Так, за традицією перший огірок господиня будинку повинна була зірвати потай від усіх і закопати в самому потаємному куточку городу. Вважалося, що після такого обряду і наступний рік буде дуже врожайним.

Крім того, колись про улюблені всіма огірки в народі складали численні загадки. Багато з них відомі всім із дитинства: «Ні вікон, ні дверей — повна хата людей»; «Повно корито народу намито»; «Лежать у матки телятки візьмеш. Лежать рядками, зелені самі».

Варто відзначити, що цей овоч завжди дуже любили слов’яни. На Русі їх їли прямо з грядки, ще готували з огірків різноманітні страви. На сьогоднішній день вже нікого не здивуєш салатом з огірків, проте в давні часи наші предки цей овоч не вживали тільки в сирому вигляді.

Наприклад, огірки смажили, як кабачок, вирізаючи насіння і залишаючи тільки товсті м’ясисті стінки; їх тушкували з м’ясом і фаршем. Також у народі у цей день часто готували суп з огірків. А взимку головним ласощами на столі завжди вважалися квашені огірки.

Звичаї на 22 липня — Кирило і Чорничний день

Святим мученикам Кирилу і Панкратию сьогодні прийнято молитися про здоров’я, красу та благополуччя своє і своїх близьких.

Також з цього дня починають збирати перший урожай огірків. Прикмети на 22 липня кажуть, що перед збором один плід потрібно зірвати і таємно закопати десь на грядці — тоді весь врожай буде багатим.

А ще сьогодні збирають чорницю. Її потрібно обов’язково є у цей день, оскільки ці ягоди сьогодні володіють чудодійною силою. Вони допоможуть схуднути, придбати гарний і свіжий зовнішній вигляд, зміцнити імунітет, позбутися від проблем з очима, допоможуть при цукровому діабеті і ревматизмі.

Також сьогодні збирають трави. Вони наділені особливою силою — силою, необхідної для любовної магії. Тому сьогодні і любовні замовляння прийнято читати.

Народні прикмети на 22 липня:

  1. Багато чорниці вродило – зима буде морозною
  2. Чорниця ще не дозріла до 22 липня – буде холодна осінь
  3. Перший зібраний огірок потрібно обов’язково закопати на городі таємно від сусідів, щоб забезпечити хороший урожай

Події

  • 1099 — хрестоносцями створено Єрусалимське королівство, першим главою держави («захисником Гробу Господнього») вибраний Готфрід Бульйонський
  • 1502 — до Лісабона повернулися учасники португальської експедиції, в якій на посаді астронома брав участь Амеріго Веспуччі. Це плавання принесло йому світову славу як першовідкривачеві Нового Світу, як тоді називали Південну Америку, що лежала на південь від екватора
  • 1653 — до столиці Молдовського князівства Сучави підійшов 7-тисячний загін Тимоша Хмельницького на чолі з новим господарем молдовським Георгієм Штефаном, почалася облога.
  • 1763 — Катерина II видає Маніфест «О дозволении всем иностранцам, в Россию въезжающим, поселяться в которых губерниях они пожелают и о дарованных им правах», який стимулював міграцію німців до Російської імперії, зокрема й на південь України
  • 1790 — у Королівстві Франція націоналізовано майно церкви
  • 1793 — шотландський дослідник Александер Маккензі став першим європейцем, що перетнув Канаду зі сходу до Тихого океану
  • 1819 — відбулася прем’єра вистави Івана Котляревського «Наталка Полтавка»
  • 1894 — На трасі Париж—Руан завдовжки 126 км відбулися перші у світі автоперегони;
  • 1921 — в газеті «Селянська правда» з’явився перший фейлетон Остапа Вишні
  • 1922 — день заснування першого та найбільшого куреня старших пластунів «Лісові Чорти»
  • 1930 — Колгоспцентр СРСР встановив оцінку й оплату праці в колгоспах не в грошах, а в трудоднях
  • 1942 — радянські війська залишили місто Свердловськ Ворошиловградської області (нині Довжанськ Луганської області), після чого Вермахт зайняв усю територію УРСР.
  • 1944 — завершилася битва під Бродами між 13-м корпусом 4-ї танкової армії Вермахту, до складу якого входила дивізія СС «Галичина», та червоноармійськими військами 1-го Українського фронту.
  • 1944 — створено Міжнародний валютний фонд;
  • 1960 — Куба націоналізувала цукрові заводи, що належали США;
  • 1968 — правозахисник Анатолій Марченко звернувся з листом до BBC та західної преси з приводу введення радянських військ до Чехословацької Соціалістичної Республіки;
  • 1969 — Хуан Карлос I офіційно проголошений спадкоємцем Франсіско Франко на посту глави держави в ранзі короля Іспанії;
  • 1979 — компанія Sony почала продаж перших побутових пристроїв «Walkman»
  • 1983 — американець Дік Сміт першим облетів Землю на гвинтокрилі
  • 1983 — скасований воєнний стан у Польській Народній Республіці, введений 13 грудня 1981 року радянським генералом Ярузельським
  • 1986 — Палата громад британського парламенту проголосувала за скасування тілесних покарань у державних школах
  • 2001 — розпочався офіційний візит в Україну глави Китайської Народної Республіки Цзян Цземіня;
  • 2014 — місто Сєвєродонецьк звільнено від терористів ЛНР.
Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.