п`ятниця, 19 квітня

18 серпня – яке сьогодні свято та чого не можна робити. Іменини, традиції, заборони, прикмети та визначні події

18 серпня  — 230-й день року (231-й у високосні роки) у григоріанському календарі. До кінця року залишається 135 днів.

Свята та пам’ятні дні

  • Австралія — День ветеранів В’єтнаму (День Лонгтан)
  • Болгарія — Свято Святого Івана Рильського

Іменини.

17 серпня День ангела імені святкують: 

  • Православні: Євстигней.
  • Католицькі: Агапит, Флор, Лавр.

Яке релігійне свято 18 серпня

18 серпня по народним календарем день Євстигнія-Житника. Селяни робили спеціальний обряд, щоб посіви швидше дозрівали. За традицією, потрібно було з’їсти в цей день хліб з цибулею, запиваючи квасом. А ще великою удачею вважається в цей день знайти на поле стебло з 12 колоссями. Зерна з нього зберігають до наступного весни та першими засівають.

Історія

Святий прожив довге життя. Був римським воїном, співрозмовником святого Василіска і бачив зображений на небі хрест із зірок. Прослуживши 60 років і залишивши військову справу, він віддалився в рідну Антіохію. Там жив праведно, дотримуючись посту, читаючи молитви і відвідуючи храм. Потім до влади прийшов Юліан Відступник, який бажав повернути язичництво, і Євстигній був заарештований. На суді він без страху висловив в очі цареві все, що думає щодо його відступу від Христа. За зухвалі промови Юліан наказав обезголовити старця, якому минуло 110 років.

Традиції і звичаї на 18 серпня

Селяни 18 серпня закликали жниви, виходи на поле і, обернувшись на чотири сторони, закликали землю допомогти у дозріванні посівів.

Також збирали цибулю. Була поширена традиція, згідно з якою потрібно обов’язково є 18 серпня хліб з сіллю та цибулею, обов’язково запиваючи квасом. Крім того, розвішували в будинках зв’язки з цибулею, вважаючи, що так повітря очищається від бактерій і мікробів. Належало також саме 18 серпня замісити хліб з борошна першого помолу, щоб протягом року не відчувати нестачу в продовольстві і зберегти запаси до наступної весни.

Під час жнив 18 серпня намагалися знайти стебло, на якому одночасно росло б 12 класів. Таку знахідку належало зберігати до наступної весни в будинку і називали її «житнього маткою». Під час наступного посіву зерна з житнього матки кидали в землю, сподіваючись на багатий урожай.

Що не можна робити 18 серпня

18 серпня була поширена традиція, згідно з якою заборонялося їсти хліб без солі або цибулі (також радила запивати хліб квасом). Наші предки вірили, що цей звичай допоможе жити в достатку і зберегти продовольчі запаси до наступної весни.

Народні прикмети на 18 серпня

  1. Яка погода 18 серпня – таким і грудень буде
  2. Якщо цибуля прозрівав 18 серпня – вважалося, що селянин урожай втратив
  3. Не можна в поле співати – тільки по дорозі
  4. П’явки на поверхню води спливають – дощ буде
  5. Земляні хробаки виповзли 18 серпня з-під землі – чекай дощу
  6. Увечері відлуння чується далеко – буде теплий день. Якщо ж відлуння 18 серпня глухе, то наступний день буде похмурим.

Події

  • 293 до н. е. — засновано найдавніший (із відомих) римський храм на честь богині Венери.
  • 1201 — засновано місто Рига (Латвія).
  • 1649 — Богдан Хмельницький підписав з польським королем Яном ІІ Казимиром Зборівський мирний договір, за яким Україна на території 3 воєводств (Київського, Брацлавського та Чернігівського) отримувала автономію, а козацький реєстр було встановлено в розмірі 40 тисяч осіб.
  • 1743 — Джек Бротон сформулював правила боксу.
  • 1786 — засновано Рейк’явік.
  • 1826 — шотландський дослідник Александер Гордон Леінг першим із європейців досягнув стародавнього міста Томбукту на березі Нігера.
  • 1868 — досліджуючи сонячний спектр, французький астроном П’єр Жансен виявив новий елемент — гелій.
  • 1920 — ратифіковано 19-у поправку до конституції США, яка надала право голосувати жінкам.
  • 1941 — працівники НКВС підірвали Дніпровську ГЕС, що спричинило смерть близько 100 тисяч[1] мешканців берегової зоні та червоноармійців.
  • 1941 — НКВС почав депортацію етнічних німців із Кримської АРСР до Казахської РСР.
  • 1962 — Рінго Старр вперше виступив як ударник групи «Бітлз».
  • 1992 — засновано Почесну відзнаку Президента України, першу нагороду незалежної України (з 1996 — орден «За заслуги»).
  • 2006 — у Києві почався IV Всесвітній форум українців.
Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.