п`ятниця, 26 квітня

16 січня – священномученика Гордія, Гордіїв день, Гордій: традиції, прикмети та головні заборони

За церковним календарем віряни сьогодні вшановують пам’ять священномученика Гордія. Святий мученик Гордій жив в III столітті. Він походив з каппадокійського міста Кесарії (територія сучасної Туреччини) і був начальником (сотником) в римському війську. В певний момент Гордій настільки глибого увірував в Христа, що склав з себе посаду сотника і став подвизатися в пустелі. Коли імператор Лікіній звів гоніння на християн, то Гордій прийшов в місто в той час, як язичники звершували свято на честь бога війни, Марса. З`явившися на торжество, він проголосив, що вірує в Христа і зневажає ідолів.

16 січня – традиції та обряди на Гордіїв день

У Гордєєв день звертаються до цілителів і знахарів для лікування страшних хвороб, наведених псуванням (біснування, епілепсія).

Сьогодні нечиста сила особливо на домашню худобу нападає. В цей день жінкам не варто йти в хлів і доїти корову на самоті, можна там зі злими духами зустрітися.

Щоб уберегти корів і кізочок, треба провести в оборі ретельне прибирання, а тварин нагодувати молочною кашею і спеціальним короваєм.

Щоб у домі щастя на цілий рік оселилося, 16 січня господині обов’язково готували сирну випічку (ватрушки, сирники, коржі з сиру).

Не хваліться сьогодні і не хваліться нічим

За народними повір’ями, 16 січня не можна нічим хвалитися – ні сімейним щастям, ні здоров’ям, ні дітьми та онуками. Хто не послухається і похвалиться, у того Гордій все забере.

На Русі хвальків ніколи не поважали, і зараз у суспільстві вони викликають роздратування, глум. Хвастощі вважається шкідливою звичкою, від якої необхідно позбавлятися.

Люди, які постійно чимось хваляться, на підсвідомому рівні відчувають потребу, щоб їх помітили і оцінили. А це означає, що власна самооцінка у них занижена, таким чином вони компенсують внутрішнє почуття неповноцінності.

Тому намагайтеся бути більш стриманими, проявіть силу волі і терпіння, не розповідайте про все, пам’ятайте, що суспільство цінує вчинки, а не порожні слова.

Почніть поважати самі себе без хвастощів, і до вас з повагою стануть ставитися оточуючі.

Друга причина того, чому не потрібно хвалитися – банальна заздрість. Люди можуть послухати, як у вас все добре, позаздрити і наврочити.

Особливо не варто розповідати про те, що має статися в найближчому майбутньому, наприклад, про покупку будинку або машини, довгоочікувану відпустку, народження дитини. Недарма народ приказки склав: «Не хвалися – наврочать», «Не розповідай про задумане до звершення».

Якщо вже так сталося, що не втрималися і на радощах комусь похвалилися, застосуйте тоді один із способів захисту від заздрості і пристріту:

1. Тричі постукайте по дереву. Дотик або стук по дереву символізує ваше поклоніння йому і прохання про захист. Ідеальний варіант – стукати по дереву, яке має потужну захисну силу (ліщина, яблуня, дуб, ясен).

2. Три рази сплюньте через ліве плече. Всім відомо, що за правим плечем у людини стоїть Ангел-Хранитель, а за лівим – біс-спокусник. Роблячи так, ви показуєте, що обрали правильний шлях з Ангелом, а на біса наплювали.

3. Доторкніться до залізного предмета, це дуже сильний і потужний нейтралізатор будь-якої магії.

Наподні прикмети погоди на 16 січня

  • Заметіль в цей день віщує хороший урожай меду.
  • З’явилися кола біля призахідного сонця – до снігу і морозу.
  • Хмарний день – до снігової хуртовини.
  • Якщо дерева стоять в інеї – буде ясна і суха погода.
  • Спів півня вночі віщує пожежу.
  • Якщо вночі місяць в хресті або колі – наближається сильний мороз.

ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ СЬОГОДНІ

  • Сьогодні суворо заборонено проявляти гординю.
  • Ще одне табу накладається у цей день на лінь.
  • Не варто їсти незнайомі продукти і експериментувати біля плити. Цей день погано підходить для гастрономічних одкровень.
Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.