Понеділок, 11 грудня

12 грудня – День Сухопутних військ України: історія свята, склад СВ та привітання для військовослужбовців

12 грудня Україна відзначає національне професійне свято всіх службовців Сухопутних військ України.

Пропонуємо згадати, коли в Україні почали святкувати цей день, історію свята, а також згадати роди військ, які входять до Сухопутних військ України. Крім цього, у матеріалі ви знайдете актуальні привітання для знайомих військовослужбовців СВ України, пише УНІАН.

У 1996 році в складі Збройних Сил України були сформовані Сухопутні війська, які до теперішнього моменту є найбільш численними в українській армії. В організаційну структуру Сухопутних військ входять механізовані, танкові, ракетні війська, артилерія, армійська авіація та війська протиповітряної оборони.

Дата та історія свята

День Сухопутних військ (СВ) почали святкувати в Україні з 1997 року – на наступний рік після того, як СВ Збройних Сил України були сформовані на підставі Указу Президента відповідно до статті 4 Закону України «Про Збройні Сили України».

Нагадаємо, 18 жовтня 1997 в Києві другий президент України Леонід Кучма підписав Указ «Про День Сухопутних військ України», яким за 12 грудня закріплювався День Сухопутних військ.

Згідно з президентським указом Кучми свято вводилося «з огляду на заслуги Сухопутних військ України як найбільш численного виду Збройних Сил України у забезпеченні обороноздатності держави».

Деякі родів військ, які входять до Сухопутних військ, мають своє вузькопрофесійне свято, наприклад: День танкіста, День ракетних військ і артилерії, День ППО і т.д. Проте, головнокомандувач української армії визнав за необхідне створити окремо День Сухопутних військ України.

Хто входить до складу Сухопутних військ України

Механізовані війська — рід військ, який виконує завдання щодо утримання зайнятих районів, рубежів і позицій, відбиття ударів противника, прориву оборони противника, розгрому його військ, захоплення важливих районів, рубежів і об’єктів.

З 2012 року в складі ЗСУ на базі механізованих військ були сформовані спеціалізовані підрозділи для дій в гірській місцевості. З 2014 року у складі механізованих військ України вперше з’явилися мотопіхотні батальйони та бригади, які відрізняються меншою кількістю бронетехніки, відсутністю самохідної артилерії та відповідно штатною структурою. Станом на 2017 рік у механізованих військах України нараховується 22 бригади.

Танкові війська — рід військ, який має на озброєнні основні бойові танки та підрозділи підтримки. Танкові війська застосовуються переважно з механізованими військами з метою оборони позицій чи наступу.

танк війна війська солдати військова агресія військовий стан

Основу танкових військ складають танкові бригади і танкові батальйони механізованих бригад. Бойові можливості танкових з’єднань і підрозділів дозволяють їм вести активні бойові дії вдень і вночі, в значному відриві від інших військ. Подальший розвиток і підвищення бойових можливостей танкових військ здійснюється головним чином за рахунок оснащення їх більш досконалими типами танків, в яких оптимально поєднуються такі найважливіші бойові властивості, як висока вогнева міць, маневровість і надійний захист.

укроборонпром військова техніка танки армія військо

Ракетні війська та артилерія —рід військ, який є основною вогневою силою в операціях, що проводяться Сухопутними військами із застосуванням звичайної зброї, й виконують до 65-70% загального об’єму завдання із вогневого ураження супротивника.

Ракетні війська та артилерія складаються із з’єднань оперативно-тактичних і тактичних ракет, з’єднань і частин гаубичної, гарматної, реактивної та протитанкової артилерії, артилерійської розвідки, мінометних підрозділів та підрозділів протитанкових керованих ракет. Вони призначені для ураження живої сили, танків, артилерії, протитанкових засобів противника, авіації, об’єктів ППО та інших важливих об’єктів при веденні загальновійськової операції (бою).

Армійська авіація — рід військ у складі сухопутних військ України, призначений для виконання завдань авіаційної підтримки у різноманітних умовах загальновійськового бою. Армійська авіація є наймобільнішим та найефективнішим компонентом Сухопутних військ Збройних Сил України.

Частини та підрозділи армійської авіації України озброєні гелікоптерами — Мі-24, Мі-8, Мі-2.

Війська протиповітряної оборони чи Зенітно ракетні війська — рід військ, призначений для забезпечення у взаємодії з іншими родами військ протиповітряної оборони важливих адміністративно-політичних центрів, промислово-економічних районів, угруповань збройних сил та інших важливих об’єктів.

На озброєнні мають різні типи зенітних ракетних (зенітних артилерійських) комплексів з високими можливостями ураження сучасних засобів повітряного нападу в широкому діапазоні висот та швидкостей їх польоту в різних умовах метеообстановки та часу доби.

Привітання

Минулого року президент Петро Порошенко, вітаючи українських військовослужбовців з Днем Сухопутних військ, написав “Честь і слава воїнам Сухопутних військ, які щоденно доводять – немає такої сили, що може порушити дух і волю українського воїна”.

У свою чергу глава Генштабу ЗСУ Віктор Муженко наголосив, що станом на 12 грудня 2017 року в лавах української армії дев’ять тисяч військових цього виду військ відзначені державними нагородами, 16 з них – отримали звання Герой України.

“Особливо вдячний воїнам-піхотинцям, вони є тими простими «робітниками» війни, які несуть основний тягар своєї нелегкої служби”, – написав Муженко.

Він зазначив, що військовим доводиться витримувати шквальні обстріли противника та пристосовуватися до будь-яких погодних умов.

Привітання для знайомих військовослужбовців Сухопутних військ України

Сухопутні війська –

Слава армії і сила!

Ваша служба нелегка,

Нелегко і вашим милим.

Пост ваш – на передовій,

І стихія ваша – суша,

Нехай вас чекають завжди додому,

Нехай удача з вами дружить!

Нехай вам стопочку наллють –

Зі святом привітають,

Адже за вас сьогодні п’ють

Заперечення – відставить!

*****

Ми не втомимося вітати героїв,

Яким не дають спокою

Загрози для найулюбленішої країни,

Пишайся Україна

Своїми Сухопутними військами,

І сміливими і зухвалими синами!

Ваших перемог всіх нам не злічити,

Хвала за це Вам і честь!

*****

Немає на серці зла і спраги крові,

Лише хочете миру на землі!

Ми в день сухопутних військ сьогодні

Скажімо, братці, сміливо: “Ні війні!”

Ви завжди на варті, напоготові,

Здолати зумієте ворога,

Будьте ж зігріті ви любов’ю,

Мужнi та вiдважнi Сухопутнi вiйська!

*****

Зв’язківці і танкісти,

Десант, артилеристи,

Розвідників загони,

Ракетні війська!

У строю не за нагороди,

Служити Вітчизні раді!

Щоб жила Україна,

І щоб була міцна!

 

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.