Понеділок, 17 червня

Топ найцікавіших YouTube-каналів про історію України, на які варто підписатись

Із початком повномасштабної війни для багатьох українців світ став іншим. Люди теж змінились. Стали більш зацікавленими у своєму минулому, нарешті сприйняли історію України не як шкільний предмет, а як предмет життя.

Народна мудрість говорить: “Хто не знає минулого, той не має майбутнього”. Що ж, зараз як ніколи найкращий момент познайомитись із тим, що було до нашого народження.

Пропоную зробити це за допомогою YouTube-каналів. Невеличка добірка чекає на вас нижче!

“Історія Без Міфів”

Цей канал справжня знахідка для усіх скептиків і недовір. Тут розповідають про історію України і не тільки без рожевих фарб і прикрас, усе навпаки.

До відео залучають істориків, які глибоко вивчали тему, і готові поділитися із нами, глядачами, своїми напрацюваннями і знахідками.

У свої роботі автори каналу вбачають важливу місію, а сьогодні вона актуальна як ніколи, – спростувати стереотипи про українців, показати, що нам є чим пишатися.

Цей канал один з небагатьох, який має чіткий графік публікації відео: двічі на тиждень. Автор і ведучий каналу Владлен Мараєв, кандидат історичних наук.

“імені Т.Г. Шевченка”

Перше відео на каналі зʼявилось 3 роки тому, у якому автор розповідає про винайдення парашута українцем. Усі наступні ролики також присвячені Україні та її громадянам.

Автори і ведучі каналу брати Капранови – українські письменники, видавці, публіцисти, громадські діячі.

Ведучий наче спілкується з глядачами, має приємну не канцелярську мову, у міру жвавий і серйозний. На просторах каналу ви знайдете глибокі і змістовні відео, а також отримаєте відповіді на усі запитання, повʼязані з історією нашої неньки.

“Історія для дорослих”

На цьому каналі нудно не буде ні підліткам, ну дорослим. Канал позиціює себе як такий, що прищепить будь-кому любов до історії. Авторам вдасться це зробити завдяки нестандартному методу подачі інформації.

На каналі нерідко підіймають не те щоб табуйовані, але досить провокативні теми: секс, раси, нації, релігії, зради, любов і війни.

Автор каналу, письменник Олег Криштопа, вже мав досвід у створенні історичного контенту, раніше він працював над телепроєктом “Машина часу”, а тепер радує своїх прихильників на ютубі.

Основна частина відео розповідає невідомі історії про відомих людей. Публікації на каналі зʼявляються часто, тому вам завжди буде, що подивитися і чим погодувати свій мозок.

“Wild Fox”

Цей канал стане до вподоби молоді і тим, хто полюбляє підкасти. Автори каналу у розважальній формі міркують на такі теми, що ви б і не подумали про їхнє існування. До прикладу, ведення бізнесу у Київській Русі.

Мета цього каналу не просто навчити нас історії, а й популяризувати її. Показати, що знати історію це круто!

“Твоя Підпільна Гуманітарка”

Не дивуйтесь назві, мова йтиме не про гуманітарну допомогу. Реалії вплинули на наше світосприйняття, і тепер старі добрі гуманітарні науки, які сленгово кличуть “гуманітаркою” ми може плутати.

Отже автор каналу Остап Українець веде лекції, онлайн-дискусії, які безпосередньо стосуються гуманітарних наук. Тому приємним бонусом для глядачів, крім уроків історії, будуть й відео про українську мову, літературу.

“Олександр Алфьоров”

Знайти імʼя автора цього каналу мені було найлегше. Отже Олександр Алфьоров український історик, кандидат наук.

Автор досить живо, динамічно, а головне ґрунтовно і фактажно розповідає про все, що повʼязано з Україною. Розказує глядачам не тільки про минувшину, а й про наше сьогодення.

І зрештою, не може бути поганим канал, автор якого в описі написав: “Історія. Це те, що я люблю!”

“ТОЖ”

Канал існує вже 2 роки. Щоправда, самих відео на ньому не багато. У автора була перерва, але останнім часом відео виходять все частіше.

Автор сучасно, у грайливій манері розповідає про України: від виникнення Київської Русі до історії країни в загальному.

Власник каналу описує його як “Короткий курс розуміння світу”. Слоган: “Коротше кажучи” і це найкраще, бо відео невеликі, в середньому до 10 хвилин кожне. Автор веде канал українською, має гарну якість звуку і відео.

БОНУС

Для тих, хто знає англійську та сумує за роками в інституті, для тих, кому цікавий погляд на історію України не тільки від українців.

Єльський університет публікує лекції з американським істориком Тімоті Снайдером, що присвячені історії України, її значенню для світу, а також зв’язкам з Росією та шляху виборювання незалежності нашої держави. Тімоті Снайдер історик, один з найкращих фахівців з історії Східної Європи і безпосередньо України.

Тімоті Снайдер активно підтримує Україну, а у своїх лекціях пояснює причини виникнення російсько-української війни на тлі історичних фактів. У доповідях він неодноразово наголошує на ментальній та культурній різниці росіян та українців.

Усі відео мають англійськи субтитри та автоматичний переклад на українську. Тому складнощів бути не має.

Крім того український канал Хмаринка Science почав перекладати на українську лекції Тімоті, також радимо підписатися: www.youtube.com/channel/UCbukQvHPJuhrW3gPFszjYew

підготувала Поліна Єрмакова спеціально для vsviti.com.ua

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.