Святвечір 6 січня: традиції, прикмети, заборони

6 січня православні християни відзначають Святвечір. Богоявлення – західні християни святкують нарівні з Великоднем.

Вечір напередодні Різдва є найдавнішим християнським святом. Воно присвячене народженню Ісуса Христа та подіям, що його супроводжували, – пише Газета.юа.

Вечір Різдва Христового – одне з найважливіших сімейних свят, коли родина збирається за вечерею. Вважається, що на столі має бути 12 пісних страв, на честь 12 апостолів. Серед них обов’язково мають бути борщ, риба, гриби, пироги з квасолею й капустою, картопля та узвар.

У різних регіонах України у звичаях святкування Святвечора були деякі відмінності, але всюди існував обряд, пов’язаний з приготуванням 1-ої куті. Її називали багатою. Щойно на небосхилі з’являлася 1-ша зірка, усією родиною сідали за стіл. Першим, як і годилося, займав місце господар, а за ним інші члени родини. Під час святкової вечері намагалися не виходити з-за столу і розмовляти тихо. Вважалося, що саме в цей час усі близькі й далекі родичі мають прийти до оселі.

Прикмети на 6 січня:

Буде сніг – буде врожай на яблука.

Якщо 6 січня на небі видно Чумацький шлях, то літо буде теплим.

На багату кутю зоряне небо – кури добре нестимуться і родитиме горох.

Місячна ніч – чекайте врожаю на баштан.

На свято не можна сідати до столу, поки не зійде 1-ша різдвяна зірка. Не варто одягати чорне та виносити з дому сміття. У Святвечір не можна займатися шиттям і рукоділлям та забороняти колядувати в домі. В Україні не втратила актуальності традиція колядування, коли діти ходять по домівках та співають різдвяні колядки.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: