Вівторок, 20 лютого

14 січня – Свято Василя: традиції святкування та найкращі привітання

Василя Великого вважали покровителем землеробства, і саме тому в цей день, 14 січня, основним обрядом було засівання осель збіжжям.

Пише Уніан

14 січня в Україні потрійне свято. Християни східного обряду святкують Василя Великого, Обрізання Господнє і перший день нового року за старим стилем.

Про історію свята і традиції в цей день

Василь Великий – архиєпископ Кесарії Кападокійський, вселенський учитель церкви (IV століття нашої ери). 14 січня вшановують його пам’ять. Церковні джерела характеризують Василя Великого як аскета, богослова і вченого, автора кодексу чернечого життя. Саме йому належить вислів: “Скільки віднімеш від тіла, стільки додаси сили душі”.

Також Василя  Великого вважали покровителем землеробства, і саме тому в цей день основним обрядом було засівання осель збіжжям. Перший посівальник на Новий рік, як правило, приносить у дім щастя. Вважається, що дівчата щастя не приносять, так що і засівати їм не годиться.

Особливість богослужіння в цей день полягає в тому, що відбувається літургія, написана самим святителем. Вона – перша з десяти божественних літургій, служіння яких встановлено у певні дні року. Порядок, зміст і чин літургії Василія Великого відрізняються від літургії Іоанна Златоуста більш об’ємними молитвами і протяжної мелодикою співів.

Привітання на Василя

В день ангела хочу, Василю, побажати творити благо і слабких захищати!

***

Нехай у день ангела Василя Господь сил дасть і сили!

Хай навкруг світліше буде Від твоїх дій і помислів, і хай завжди цінують люди тебе Василь.

***

Будь мужнім, радуй своїх ближніх, того хто поруч, розумій. І ангел в шатах білосніжних. Хай береже тебе, Василь!

***

Василю, вітаємо зі Святом!

Бажаємо радості і сил, Кохання ніжного і достатку, і жити довго – до сивин! Нехай Ангел завжди поряд буде, І береже тебе від зла!

Твій шлях, Василь, буде світлим, Здоров’я і сил! П’ємо до дна!

***

В День Ангела Василю, бажаю я любові І від душі успішних перемог, натхнення, щастя світлого, здоров’я і хай тебе оберігає Бог.

***

Хай Ангел на іменини здійснить всі бажання, несе щастя щохвилини, успіх і процвітання. Радістю життя вквітчає і додасть здоров’я, мудрістю благословляє, добром і любов’ю!

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: