Священик УПЦ розповів про що питали у нього воїни у зоні АТО

c4090db77c0aОдне з головних питань, яке хвилює військовослужбовців у зоні АТО: як православному воїну поводитися в військовому конфлікті?
Як повідомляє Центр інформації УПЦ, про це говорить протоієрей Олександрійської єпархії Української Православної Церкви Олександр Шнякін, який недавно побував в пунктах дислокації української армії в районі Маріуполя, біля Широкино.
«Туди я поїхав з благословення єпископа Олександрійського і Світловодського Боголєпа. Проводив з військовослужбовцями бесіди і молебні. Бесідували в основному ночами. Днем їм ніколи відкриватися. Бувало розмовляли до глибокої ночі. Говорили про все. Особливо бійців хвилювало питання, як православному воїну поводитися в цьому конфлікті. Я відповідав їм, що воїн з Богом може стати миротворцем, а без Бога – злочинцем. А ти, мовляв, вибирай, ким тобі краще бути», – зазначає отець Олександр.
Він підкреслює, що його метою було донести до військовослужбовців, що віра і молитва можуть перемогти будь-який страх і загрозу.
«Привернути до духовної бесіди військових непросто. Я сам був військовим, знаю, що це таке. Проте, якщо на початку вони дивилися на мене з німим запитанням: «Навіщо ти сюди приїхав?», то коли виїжджав, мене вже запитували, коли повернусь», – говорить отець Олександр.
За його словами, в тих пунктах дислокації української армії, де він був, дисципліна була добра, годували гідно та ніякого пияцтва не було.
«Приїхав я туди з олександрійським спецназом, підрозділом Національної гвардії. В основному там були бійці з Кіровоградської, Дніпропетровської, Полтавської областей. Я ні від кого не приховував, що я представляю УПЦ. Питання з приводу Московського Патріархату до мене, звичайно, були. Але якщо людям нормально все пояснити, вони починають ставиться до цього з розумінням», – зазначає священик.
Найближчим часом отець Олександр Шнякін планує чергову поїздку до зони АТО.
Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.