5 речей, які згадає дитина про батьків, коли подорослішає

Що ви пам’ятаєте про своє дитинство? Швидше за все, хороші і найгірші моменти, які виробляли в вашій дитячій свідомості справжній емоційний вибух. 

Радість від приїзду довгоочікуваного родича, чекання подарунка напередодні свят або щасливий день, проведений за іграми з друзями, — все це друкується в пам’яті як «хороші» спогади. Пізніше, в більш дорослому віці, вони продовжують нам гріти душу.

Такі моменти, як сварка батьків, грубість, крики, навпаки, входять в «погані» спогади, і через роки вони все ще можуть продовжувати впливати на вже дорослих дітей.

З цієї причини, коли ми виховуємо дітей, важливо проявляти усвідомленість на кожному етапі батьківства. Добре, зараз ви розлютитеся і накричите на малюка. Ви забудете про це вже завтра, а дитина може пам’ятати все життя.

5 речей, про які буде пам’ятати дитина, навіть коли подорослішає.

1. Душевні розмови

Моменти, коли ви з дитиною розмовляєте по душах, назавжди залишаться в її пам’яті. Ще б! Адже між вами в такі хвилини формувався особливий зв’язок. Ваша дитина приходила до вас з проблемою, а вам вдавалося полегшити її душевні муки. Це так просто, але багато батьків цим просто нехтують.

2. Похвала або лайка

Діти дуже добре запам’ятовують, коли їх хвалять або лають. Особливо — останнє. Коли вас так і підмиває насварити дитину, зупиніть себе. Задайте собі питання: що зміниться, якщо ви підвищите голос? Може, саме зараз дитина як ніколи потребує доброго слова від ваc?

3. Коли вас не було поруч

І мова йде не тільки про фізичну присутність. Деякі батьки усуваються від дитини, вони начебто слухають її, але не чують. Для дитини це — найстрашніше будь-яких сварок. Маленькі хлопчики і дівчатка можуть вважати вашу закритість як: «Мама, мене не любить. А це значить, я поганий».

4. Те, як ви справляєтеся з перешкодами

Діти копіюють поведінку дорослих — це факт. Якщо ви хочете виховати порядну, розумну і розсудливу ​​людину, ведіть себе саме так! Показуйте дитині своїм прикладом, що таке добре, а що таке погано. Нічого складного.

5. Ваші взаємини з людьми

Дитина також буде копіювати вашу манеру спілкуватися з іншими людьми. Чи шанобливо ви ставитеся до людей? Чи вмієте прощати? Чи допомагаєте ви в разі потреби? Ваш особистий приклад надасть сильний вплив на становлення особистості дитини, тому якщо ви хочете змінити її поведінку, то почніть з себе!

Бути батьками — величезна праця. Тільки усвідомленість, терпіння і вміння слухати дитину допоможуть вам виховати людину з великої літери!

Джерело: poshepky.com

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.