Вівторок, 26 вересня

5 ознак того, що у вас є кавова залежність

Не можете прокинутися без кави? Кава не бадьорить? Можливо, у вас є залежність.

Пише Телеканал Україна

Вчені довели, що 1-3 порції еспресо в день корисні для здоров’я. Кофеїн активізує мозкову діяльність, покращує кровообіг і трохи підвищує тиск.

Але якщо ваша добова норма перевищує вже 5 філіжанок кави – це не добрий знак, можливо, у вас залежність від кави. Це може нашкодити вашому здоров’ю, зробити вас дратівливим, привести до серцево-судинних захворювань, проблем з шлунком, печінкою і зубами.

Як розпізнати кавову залежність?

Головні болі

Кава підвищує вироблення адреналіну в організмі, від чого активізується центральна нервова система. Організм звикає до цього почуття і якщо без кави у вас з’являється головний біль – це означає, що ви залежні від кави. Відвикнути в такому випадку від кави дуже складно, можливо, знадобиться навіть психолог, котрий розбирається в залежностях.

Набряки на обличчі

Кава володіє зневодним  ефектом. Кожна порція еспресо забирає у вас склянку води, яку потрібно заповнювати. Багато хто цього не робить. Якщо додати до кави ще молока, цукру або сиропу, організм буде затримувати воду ще сильніше через дестабілізацію роботи гормонів підшлункової залози.

Відсутність концентрації без кави

Організм, як ми вже говорили, звикає до кофеїну. Разове вживання підвищує концентрацію, але, якщо ви звикли пити багато кави, приходить швидка адаптація і менші порції вже «не вставляють».

Підвищена тривожність

Кофеїн збуджує головний і спинний мозок, підвищує тиск і робить частішим пульс, стимулює нервову систему. Через цю стимуляцію може з’являтися агресія, занепокоєння і тривожність.

Відмова зменшити кількість кави

Якщо ви навіть не допускаєте думку про те, що потрібно зменшити кількість кави або зовсім від неї відмовитися, ця думка викликає у вас занепокоєння – у вас залежність. Спробуйте докласти зусилля і зменшити свою потребу, адже чим довше тягнути, тим складніше буде відмовитися від кави надалі.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: