21 червня – День літнього сонцестояння. Як правильно його провести

21 червня – День літнього сонцестояння. Вважається, що цей найдовший день року має дивну магію і особливу енергетику.

У 2019 році літнє сонцестояння ввечері 21 червня. Точний час події – 18:55 з київським часом. Саме тоді Сонце підніметься на найвищу точку – вже з 22 червня день буде поступово зменшуватись.

Дні будуть скорочуватись аж до 22 грудня. Саме тоді відбудеться зимове сонцестояння, що ознаменує найкоротший день у році.

Літнє сонцестояння відбувається тоді, коли нахил осі обертання Землі у напрямку до Сонця набуде найменшого значення.

Що таке літнє сонцестояння?

День сонцестояння ще називають солнцеворотом. В залежності від зсуву календаря, літнє сонцестояння відбувається 20 або 21 червня в Північній півкулі і 21 або 22 грудня у Південній півкулі. Саме у ті дати день найдовший – тривалість найдовшого дня становить 17 години і 33 хвилини.

У житті людей сонце завжди займало найважливіше місце. І свято літнього сонцестояння шанувалося в культурах багатьох народів.

Наприклад, у слов’ян День літнього сонцестояння тісно пов’язаний з головним липневим святом – Купалом. І лише після переходу на григоріанський календар дати з найдовшим днем ​​року стали розходитися на два тижні.

З давніх-давен сонцеворот шанували інші народи, бо вірили в надзвичайну магію Дня літнього сонцестояння. Вони вірили, що в ніч перед сонцестоянням об’єднуються всі чотири стихії – вогонь, вода, земля і повітря.

День літнього сонцестояння: обряди та ритуали

Стародавні повір’я говорять, що на день літнього сонцестояння у людей з’являється шанс змінити своє життя на краще. Цього дня потрібно веселитися і радіти, дарувати позитив, загадувати найпотаємніші бажання, гадати на кохання, долю, зміни в житті, і незабаром все здійсниться.

Ранкову росу на день літнього сонцестояння слід зібрати і вмитися, бо вона має цілющі властивості і омолоджуючий ефект. До речі, якщо роса рясна – це до хорошого урожаю.

Багато обрядів на день літнього сонцестояння стосуються води. Не тільки роса, а й вся вода в цей період набуває магічні властивості, тому в цей період корисно купатися і проводити будь-які водні процедури. Наприклад, якщо цього дня хлопець обіллє водою дівчину – вона незабаром вийде заміж.

Як і на Купала, можна поворожити на вінках, пущених в воду. Якщо ваш вінок попливе і не потоне – доля складеться добре.

Головний обряд на день літнього сонцестояння, звісно ж, присвячений сонцю. Постарайтеся зустріти світанок найдовшого дня року – це віщує радість, здоров’я і сили на весь рік вперед. І не забудьте загадати бажання в цей момент – воно обов’язково збудеться.

Якщо ви народилися на день літнього сонцестояння, знайте, що ви щаслива людина, яка на все життя отримала захист Сонця. Саме такими властивостями здавна наділяли людей, що з’явилися на світ магічного дня 21 червня.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: