Стартує IV Національний конкурс «Благодійна Україна»

BU2015Асоціація благодійників України оголошує старт Національного конкурсу «Благодійна Україна – 2015». Конкурс має на меті відзначити кращих українських благодійників і найбільш ефективні доброчинні ініціативи.

 

Цього року конкурс значно розширив коло потенційних учасників. Віднині брати в ньому участь може будь-яка організація, спільнота, окремі громадяни з будь-якого куточка світу, які надають благодійну допомогу Україні і які не є органами державної влади, місцевого самоврядування або політичною партією.

 

Спеціальна відзнака для закордонних благодійників, введена минулоріч за тиждень до закінчення терміну збору конкурсних заявок, цього року закріплена як повноцінна спеціальна номінація – «Благодійник – допомога з-за кордону». Претендентами на перемогу у цій номінації можуть бути фізичні та юридичні особи, громадські об’єднання, бізнес-структури – нерезиденти України, які протягом поточного року надавали фінансову, матеріальну, організаційну, інтелектуальну та іншу допомогу громадським і благодійним організаціям, волонтерським об’єднанням, зареєстрованим в Україні, а також фізичним особам, які є громадянами України.

 

Спеціальні відзнаки Оргкомітету для благодійників, які найбільш ефективно працюють у різних сферах суспільного життя, також стають невід’ємною складовою конкурсу. Цього року визначено п’ять напрямів, у яких встановлюється відзнака «Кращий благодійник» – культура, освіта, медицина, соціальний захист та допомога захисникам України.

 

У конкурсі можуть брати участь благодійники, які надавали благодійну допомогу для вирішення актуальних суспільних проблем у період з 1 січня по 31 грудня 2015 року; благодійні проекти (ініціативи), реалізація яких (повністю або окремого етапу) була здійснена у зазначений період; суспільні інституції, які у цей період провадили діяльність, спрямовану на розвиток і підтримку благодійності в Україні, благоотримувачі, представники медіа.

 

Переможців визначатимуть в десяти основних і чотирьох спеціальних номінаціях:

 

 1. Благодійник: компанія – великий бізнес.
 2. Благодійник: компанія – середній бізнес.
 3. Благодійник: малий бізнес (у т.ч. фізична особа – підприємець).
 4. Благодійник: фізична особа.
 5. Благодійник: загальноукраїнський (у т.ч. міжнародний) благодійний фонд (організація).
 6. Благодійник: регіональний благодійний фонд (організація).
 7. Благодійник – неурядова організація.
 8. Благодійник: дитяча або молодіжна організація (спільнота).
 9. Народний благодійник.
 10. Благодійна акція (проект, програма) року.

 

Спеціальні номінації:

 

 • Ефективне використання благодійної допомоги.
 • Благодійність у медіа.
 • Інновації в благодійності.
 • Благодійник: допомога з-за кордону.

 

Спеціальні відзнаки Оргкомітету «Кращий благодійник» у сферах: культура, освіта, медицина, соціальний захист та допомога захисникам України.

 

Заявки на участь у конкурсі можуть подавати безпосередньо самі благодійники, набувачі благодійної допомоги та будь-які неурядові організації та фізичні особи (окрім органів державної влади, місцевого самоврядування та політичних партій), незалежно від громадянства, зацікавлені у розвитку та популяризації благодійних ініціатив.

 

Заявку можна завантажити за посиланням http://vboabu.org.ua/img/forall/Zayavka_BlagoUkraine_2015.doc, або заповнити в режимі онлайн (https://docs.google.com/forms/d/1e4GE7R76tNJn8pTQngD5X0F_leXLIe8jKuYH9HAUBGQ/viewform). Заповнену заявку надсилати електронною поштою на адресу: [email protected]. До заявки доцільно додати заскановані фотографії, публікації, відгуки, рекомендації тощо, які характеризують діяльність благодійника або хід реалізації благодійного проекту (ініціативи). Автори конкурсних заявок несуть відповідальність за достовірність наданої ними інформації.

 

Визначення переможців конкурсу відбуватиметься в період з 15 лютого по 10 березня 2016 року. Переможці визначаються Національною конкурсною комісією, за винятком номінацій «Народний благодійник» та «Благодійність у медіа».

 

Церемонія нагородження переможців пройде у березні 2016 року в Києві. Нагорода конкурсу «Благодійна Україна» – благодійний «Оскар», унікальна бурштинова статуетка «Янгол добра». Бурштиновий янгол – спільна розробка Асоціації «Український бурштиновий світ» та українських майстрів.

 

Кінцевий термін подачі заявок – 15 лютого 2016 року.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.