«Розумні» бинти доглядають за раною без допомоги людини

Дослідники з Массачусетського технологічного інституту створили новий тип бинтів з електронікою і ліками всередині, які можуть стежити і піклуватися про рану без допомоги людини.

розумні бинти

Міцний бинт зроблений з гідрогелю, він досить гнучкий і не обмежує руху, навіть якщо знаходитися на коліні або лікті. У ньому також є інноваційні датчики, які стежать за температурою шкіри і автоматично випускають ліки проти інфекцій.

Гідрогель на 90% складається з води і спроектований так, щоб повторювати властивості людської шкіри. Гель утворює міцний взаємозв’язок з такими матеріалами як титан, алюміній, силікон, кераміка, золото та іншими речовинами, які зазвичай використовується при створенні електронних компонентів. Титанові дроти, що йдуть крізь гель, роблять бинт струмопровідним, дозволяючи вбудовувати в нього електронні пристрої, наприклад, напівпровідникові чіпи. Також в ньому встановлені світлодіоди, вони спалахують, коли температура в рані досягає певної межі або закінчуються ліки. Резервуари для ліків створені в гелі і доставляються в рану по спеціальних каналах.

Наступний крок для бинта – це дистанційно попереджати доктора, якщо рані потрібна термінова кваліфікована допомога. Головний дослідник і творець нового бинта Цзуанхе Чжао сподівається створити гнучку, органічну електроніку, подібну розумному гелю, яку можна буде імплантувати прямо в тіло або навіть в мозок. Внутрішня структура з гідрогелю може служити, наприклад, сенсором рівня глюкози, а також подібні матеріали можуть стати основою для створення нейрошунтів.

«Мозок – це чаша з желе, – говорить Чжао. – Зараз дослідники випробовують різні м’які матеріали для досягнення тривалої біосумісності нейропристроїв. Ми ж пропонуємо більш міцний гідрогель в ролі ідеального матеріалу для нейротехніки, так як його можна створити за тими ж механічними і фізіологічними властивостями як і у мозку ».

Тим часом, «розумний» бинт тестуватимуть на опіках, які вимагають постійного медичного спостереження і мають найвищий ризик інфекції.

За матеріалами: Advanced Materials.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.