Розслідування кримінальних злочинів проти УПЦ доручили… Мінкульту

Розслідування кримінальних злочинів проти УПЦ доручили... МінкультуРозслідуванням фактів захоплення храмів мають займатися правоохоронні структури, а не Міністерство культури.
На цьому наголошує секретар Рівненської єпархії Української Православної Церкви протоієрей Віталій Герлінський, коментуючи рішення Адміністрації президента та Генеральної прокуратури доручити розслідувати факти захоплень храмів Мінкульту, повідомляє Центр інформації УПЦ.
«У відкритому листі ми звернулися до президентської Адміністрації та Генпрокуратури з проханням про захист, вказавши факти церковного рейдерства з боку представників Київського Патріархату. Ми повідомили саме про кримінальні злочини – захоплення храмів, порушення прав віруючих, застосування насильства. Відповідь було надіслано нам на єпархіальне управління: фактично все було переведено на Міністерство культури. Але цим має займатися не Мінкульт, а правоохоронні органи», – підкреслює отець Віталій.
На його думку, таке рішення є упередженим по відношенню до УПЦ.
«Ми концентруємо свою увагу на молитві, на своїй пастирській діяльності, але водночас будемо намагатися і надалі шукати справедливості та захищати свої законні права», – зазначає священнослужитель.
Як повідомлялось, протягом 2014-2015 років у Рівненській єпархії УПЦ захоплено 13 храмів.
Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.