Психолог відкрив таємницю ідеального подарунку

Безпрограшний варіант – подарунок, що відображає індивідуальні переваги, хто дарує. А спроби здогадатися, хто і що хотів би отримати, ведуть в нікуди, переконаний учений з Університетського коледжу Лондона.

подарунки в оригінальній упаковці

Професор психології Адріан Фернхем провів простий експеримент, розповідає Іndependent. Він попросив 122 випробовуваних вибрати і купити на iTunes пісні в подарунок друзям. Після чого запитував одержувачів, наскільки їм сподобався подарунок. Виявилося, що пісні, обрані учасниками експерименту на основі особистих музичних уподобань, порадували їх друзів більше, ніж ті, що були куплені з прагненням врахувати смаки одержувача.

Також дослідник застерігає дарувати одній людині кілька подарунків, якщо один з них, основний, істотно дорожче інших. Отримуючи «пачку» подарунків, один з яких найбільш цінний, а інші – простіше і дешевше, людина сприймає їх «оптом», мимоволі зрівнюючи презенти за вартістю і, таким чином, знецінюючи найбільш дорогу річ.

Крім того, на думку психолога, чоловікам і жінкам в парі не варто підносити один одному розкішні подарунки на початку відносин, так як це сформує завищені очікування. У міру продовження відносин подаровані речі меншої вартості будуть неправильно зрозуміли.

Нарешті, Адріан Фернхем не радить чоловікам дарувати коханим унікальні речі ще тому, що деякі жінки сприймають подібні дари як зобов’язуючі до певних дій у відповідь. Тим часом подальші хоч і милі, але недорогі презенти можуть оцінюватися як прояв скупості.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.