п`ятниця, 26 квітня

Про погоду, Москву і стереотипи

Часто чую від різних людей таку дивну штуку – «сьогодні в Москві похолодало, завтра похолодає й у нас». Мені зрозуміле походження такого стереотипу і, сподіваюсь, багатьом з вас також. Він з’явився, коли нам у свідомість із усіх прасок постійно «пхали» Москву і все, що з нею пов’язане. Тому в головах людей навіть атмосферні процеси перемішувались подібним ідеологічним чином.

Але атмосфері й тоді, й зараз, й, на щастя, завжди, чхати на людську недосконалість і подібні стереотипи. Коли з районів Арктики проривається холодне сезонне повітря, воно приходить саме з районів Арктики. Воно переміщується до нас географічно з північного сходу. На його шляху трапляються різні міста, містечка, села, озера, долини, ліси й галявини. Не може з однієї точки в атмосферних масштабах щось кудись переміщуватися.

Москва перебуває на шляху ходу холодної маси північніше, тому арктичне вторгнення ця місцевість відчуває раніше. Але в атмосферному масштабі місто Москва – мікроскопічна малозначуща точка, яка ніяк не може бути якоюсь прогностичною ознакою. Тому такий стереотип некоректний і смішний.

Це ж можна сказати і про послуговування погодою з Польщі. Це все – одного штибу неграмотність. Повітряні маси переміщуються і охоплюють не Москву, не Варшаву, а значно потужніші та масштабніші території. Дилетанство та стереотипи можуть вбити професійність, так часом трапляється.

Любіть географію, метеорологію, читайте хороші книжки, ніколи не піддавайтеся на сумнівні стереотипи і уважно стежте за уточненими прогнозами погоди.

Джерело: фейсбук-сторінка Наталки Діденко

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: