Вівторок, 21 березня

Почався Великий піст: від чого варто утриматися

Сьогодні, 27 лютого, у християн східного обряду розпочинається Великий піст, який завершиться 15 квітня святом Світлого Христового Воскресіння.

Про це інформує “Еспресо.Захід“.

Великий піст – головний та найсуворіший піст як у православних християн, так і у католиків. Триватиме він цілих 48 днів. У цей період шанують сорокаденне перебування Ісуса Христа в пустелі. Це Свята Чотиридесятниця, до якої приєднується Страсний тиждень.

Кожен тиждень Великого посту присвячений події або святому: Торжество Православ’я, Григорія Палами, Хрестопоклонний, Іоанна Лествичника, Марії Єгипетської, Вхід Господній в Єрусалим.

Церква закликає впродовж посту утримуватися від вживання продуктів тваринного походження та алкоголю. Однак піст – це лише відмова від певної їжі, але й від шкідливих звичок і веселощів. Найперше це – час каяття, роздумів і молитви. У період Великого посту не влаштовують весіль та інших гучних забав. Також в сучасному світі радять ще зменшити час перед телевізором та у соцмережах.

У Великий піст у церквах відправляється Хресна дорога. Віряни б’ють поклони. Прийнято також йти до сповіді та приймати св. Причастя.

Вважається, що найсуворішими  є перший та останній тижні посту. Зокрема, у понеділок, середу та п’ятницю варто їсти їжу, що не пройшла термічної обробки і не містить олії. У вихідні гарячу їжу і трохи вина дозволено. На Благовіщення (якщо не випадає на Страсний тиждень) та Вербну неділю можна їсти рибу, а в Лазареву суботу – рибну ікру.

Останній тиждень перед Великоднем – Страсний – безпосередньо готує нас до світлого празника Воскресіння. А Страсна (Велика) п’ятниця, день, коли Христа розп’яли, є найскорботнішим днем у році.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: