п`ятниця, 22 вересня

Передача Києво-Печерської Лаври до ПЦУ: Московський патріархат проводить опитування чи вийдуть віряни на протести

Буковинська єпархія УПЦ МП опитує вірян чи готові ті вийти на протести, якщо Лавру передадуть ПЦУ

Голосування щодо можливих протестів на “захист святинь” оприлюднили на сторінці Буковинської єпархії УПЦ МП у Facebook, пише Епресо.

“Чи готові ви вийти на захист православних святинь за прикладом народу Чорногорії (з дотриманням норм карантину), в разі розгляду та підтримки Президентом України В.Зеленським петиції про незаконну передачу Києво-Печерської лаври штучноутвореній релігійній організації ПЦУ?” – запитують на сторінці єпархії.

У голосуванні взяли участь 4 тис. користувачів. Станом на 10 ранку 95% людей, що взяли участь в голосуванні висловились “за” протести.

Передача Києво-Печерської Лаври до ПЦУ: Московський патріархат проводить опитування чи вийдуть віряни на протести

Довідка: 27 грудня 2019 року Чорногорський парламент ухвалив закон про свободу віросповідання, який спрямований на зменшення впливу Сербської Церкви в Чорногорії і передбачає націоналізацію храмів, зведених до 1918 року. Відтоді почалися масові протести, організовані Сербською Церквою. Президент Чорногорії Джуканович звинуватив СПЦ у підтримці ідеї Великої Сербії, тобто сепаратизмі. Сербський сепаратизм в Чорногорії підтримала РПЦ, а також очільник РПЦвУ Онуфрій та Патріарх РПЦ Кирило, а президент Сербії Вучич забажав захищати сербів у Чорногорії.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.