Пенсіонер отримав п’ять років тюрми за вирощену для себе марихуану

Жовківський суд призначив п’ять років позбавлення волі за вирощування конопель для власних потреб на городі. Своєї вини 66-річний мешканець села В’язова Андрій Баженов не визнав і заявив, що вживав коноплі для лікування і це його принципова позиція. Попри те, що суд підтвердив, що Баженов вирощував коноплі лише для себе, йому присудили п’ять років позбавлення волі.

Джерело: ZAHID.NET.

Як повідомили 2 грудня у Львівській обласній прокуратурі, чоловік вирощував плантацію конопель на власному городі у селі біля Жовкви. Під час першого обшуку у нього вдома у 2019 році слідчі виявили понад 140 посіяних рослин конопель на городі, деякі він вирощував у горщиках в будинку. Загалом поліцейські нарахували понад 6 кг висушеного канабісу і конфіскували його, проте пенсіонер знову засіяв город коноплями. Під час повторного обшуку через два місяці у нього виявили 72 рослини та понад 1,5 кг сушеного канабісу.

Обвинувачений пояснив вживання конопель їхніми цілющими властивостями.

«Йому впродовж багатьох років відомо про цілющі властивості конопель, зокрема він особисто допоміг вилікувати родичів своїх знайомих від раку, лікував свою дружину і сам вилікувався від виразки шлунку. Він впродовж багатьох років вживає коноплі і шляхом куріння, а також як їжу у будь-якому вигляді (свіжу чи висушену) і за її допомогою почувається добре, не хворіє, уникає больових відчуттів при різних хворобах, в тому числі і виразки шлунку», – зазначено у вироку суду.

Андрій Баженов стверджує, що конопель на городі не садив, вони там самі засіюються і проростають, він лише їх поливав. А ті, що росли у вазонках в його будинку, він пересадив та вирощував для власного споживання. Біля кожної рослини були таблички з підписами, які пенсіонер пояснив своїм зацікавленням біологією і спостереженням за різними сортами конопель.

«Також зазначив, що є громадським діячем і вживання конопель є його громадською позицією, оскільки вона допомагає при лікуванні, при депресіях, зокрема воїнам АТО після перебування в зоні бойових дій, вважає, що не вчинив нічого незаконного, а навпаки вбачає в діях держави вчинення злочину щодо нього та геноциду українського народу шляхом заборони вирощувати та вживати марихуану», – зазначена позиція підсудного у судовому вироку.

У суді Андрій Баженов просив його виправдати. Однак суддя Роман Ясиновський визнав 66-річного чоловіка винним у незаконному посіві та вирощуванні конопель та незаконному придбанні і зберіганні наркотиків не для збуту і призначив йому покарання 5 років позбавлення волі. Вирок суддя Жовківського району оголосив 30 листопада. Його ще можна оскаржити в апеляційній інстанції.

Як зазначено у матеріалах справи, Андрій Баженов пенсіонер, не працює, має інвалідність 3 групи. Відповідно до аналітичної системи Youcontrol, він є головою Львівської обласної громадської організації «Галицький козацький полк «Жовква».

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я закликало Верховну Раду підтримати законопроект президента Володимира Зеленського щодо легалізації медичного канабісу в Україні. Однак у липні 2021 року народні депутати України не підтримали у першому читанні законопроект №5596 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо регулювання обігу конопель у медичних цілях, науковій та науково-технічній діяльності», яким пропонувалось надати доступ хворим до медичного канабісу та законодавчо врегулювати його обіг.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: