Посеред меморіалу встановлюють декорації у радянському стилі.
Про це у себе на сторінці повідомив журналіст Богдан Кутєпов, передає “Еспресо.Захід“.
“Підтверджую: на Алеї Героїв Небесної Сотні встановлюють декорації для святкової постановки прямо посеред меморіалу (в якому б стані він не був). Зокрема, на тій стометрівці, де розташовані портрети загиблих, зводять три фанерні коробки, які перекривають обличчя. Невідомо, як планується в фінальному вигляді (нам же ніхто не показував ескізів), але зараз виглядає трошки гидко, коли очі розстріляних зазирають у шибки “советской хрущевки”. Гадаю, в таємниці план театрального дійства вже тримати не вдасться. Швидше, навпаки: в інтересах постановників уникнути гніву, трощі й кровопролиття, пояснивши громадянам, що взагалі відбувається”, – написав журналіст Богдан Кутєпов на своїй сторінці у фейсбуці.
Факт монтажу радянських інсталяцій журналістці “Еспресо.Захід” підтвердив депутат Київської міської ради та учасник війни Олександр Погребиський. Чоловік від ранку перебуває на Алеї. У коментарі розповів, на місці встановлюють кімнати у радянському стилі, а також автомати із газованою водою.
“Ці всі інсталяції закривають портрети Героїв Небесної Сотні, – каже Олександр Погребиський. – Дозвільних документів на розміщення інсталяції мені не надають. Я викликав оперативно-слідчу групу, яка мала б встановити факт законності. Мою вимогу зупинити роботи до приїду оперативників ігнорують. Як мені відомо, роботи відбуваються до святкування 30-ї річниці Дня незалежності України”.
У Національному музеї Революції Гідності про встановлення інсталяції знають. За словами генерального директора музею Ігора Пошивайла, до них зверталися з Міністерства культури та інформаційної політики. Поставили до відома, що буде зустріч із режисером та постановником дійства з нагоди Дня незалежності. Розповіли, що планують встановити інсталяцію про основні етапи встановлення державності України за 30 років незалежності. Повідомили, що будуть інсталяції Майдану та російсько-української війни. Втім аж ніяк не радянські символи.
“Перш за все, хочу наголосити: Алея Героїв Небесної Сотні – не вся вулиця, а окремі об’єкти, – зазначає Ігор Пошивайло. – З іншого боку – це публічний простір. Нам землю передали під спорудження меморіалу. Поки що ми нічого на місці не можемо зробити, оскільки територія арештована. Ми беремо дозвіл в Генеральній прокуратурі навіть для того, щоб інформаційний стенд поставити на місці. Чи є дозвіл на цю інсталяцію? Мені казали, що так”.
У музеї Революції Гідності наголошують, не можуть заборонити чи якось вплинути на ситуацію, адже відбувається підготовка до державних заходів за рішенням влади та безпосередньо Офісу Президента.
“Ми наразі безсилі, – додає Ігор Пошивайло. – Портрети закрили, їх не видно, але доступ до них є. Звісно, влада має право відзначати державні свята, але у тій ситуації потрібно було спілкуватися, перш за все, з родинами. Мені відомо, у Києві родини Героїв ніхто не збирав, жодних зустрічей не проводили. Музей до обговорень також не запрошували. Раніше така комунікація була. Найбільше обурюють дії влади, що до кінця не пояснили. На словах мало бути державницьке дійство з інсталяціями Майдану та російсько-української війни”.
Львівські родини також не знають, що відбувається на місці, де загинули їх рідні. Батько Володимира Жеребного, котрий 20 лютого загинув на Інститутській, обурений тим, що нині відбувається ні місці загибелі сина.
“Це жахіття якесь, – каже Микола Жеребний. – На жаль, не все, що робиться в Києві, ми знаємо завчасно. Чимало інформації до нас доходить вже після. Чув, що знімають якісь ролики. Про совість у цій ситуації мовчу”.
Наразі, як повідомив депутат Київської міської ради Олександр Погребиський, оперативно-слідча група приїхала. Депутати написали заяву до поліції.
Фото: Богдан Кутєпов
Підтримайте проект на Patreon