Ніцой запропонувала перейменувати Росію у Московію: у мережі спалахнув ажіотаж

1156
Лариса Ніцой
Лариса Ніцой

Письменниця, борець за українську мову Лариса Ніцой виступила з ініціативою про перейменування Росії у Московію.

Пише OBOZREVATEL

На її думку, це було б черговим відновленням історичної справедливості після надання автокефалії Православній церкві України. Свою точку зору Ніцой висловила на особистій сторінці у Facebook.

“Повернули собі історичну церкву, пора повернути їм історичну назву — Московія”, — написала вона. Пропозиція Ніцой стала приводом для бурхливої дискусії під її постом. Так, багато підписників письменниці погодилися із її ідеєю, а деякі взагалі заговорили про можливе перейменування України.

“Але вони і далі будуть називати себе Росією. Краще назвати себе Київською Руссю”, “А що, їх треба питати? Так ми так будемо називати”, “Так і буде. Після знищення Росії”, “Треба більш точно. Золотоординський улус Московія”, “Москвинська орда”, “І зробити це треба на законодавчому рівні, як було зроблено з назвою РПЦ в Україні”, “Скоро Московія увійде назад в свої історичні межі, тоді і назва сама собою повернеться”, “Тупостан  саме те”, — пишуть люди.

“До речі, чудова думка! Словаки Австрію називають Ракузко, поляки Італію  Влохи, а ми — Московія! Супер!”, “Нам ніщо не заважає називати їх мокшами, москвинами, московитами. Ми чекаємо щось від держави?” А чого Московія? Це щось латинське. у Шевченка Московщина”, “І нам  Русь! Ми  русини, вони  московити. Крапка!”, “А також перейменувати Україну на Русь-Україна, якнайшвидше!” — не вщухає дискусія.