Неділя, 1 грудня

Найстаріше українське видавництво оголосило про закриття

Київське науково-виробниче підприємство видавництво «Наукова думка», яке існувало 102 роки, оголосило про закриття. На сайті видавництва йдеться, що з 3 грудня припиняє роботу магазин, а з 10 грудня – онлайн-крамниця. У коментарі сайту «Читомо» завідувачка відділу розповсюдження книжкових видань Вікторія Агеєва розповіла, що «Наукова думка» припиняє діяльність за рішенням Національної академії наук України (НАН).

Джерело: ZAXID.NET.

Книгарня видавництва «Наукова думка» у Києві

«Видавництво “Наукова думка”, якому 102 роки, ліквідовують. Книжок у нас більше ніхто не зможе купити», – сказала Вікторія Агеєва.

Згідно з аналітичним сайтом YouControl, видавництво «Наукова думка», яке належить НАН, перебуває в процесі припинення. Керівником «Наукової думки» був Ігор Алєксєєнко. На сайті державних закупівель Prozorro йдеться, що за весь час видавництво отримало державних підрядів на 57 млн грн. У 2024 році «Наукова думка» виграла три тендери на загальну суму 9,4 млн грн.

На сервісі Opendatabot йдеться, що у 2023 році в компанії був 51 працівник, а чистий прибуток за рік становив 54 тис. грн. У 2022 році видавництво працювало в мінус.

Крім видавництва, закривається і його книгарня на Терещенківській та онлайн-магазин. Наразі «Наукова думка» розпродає всі книги зі знижками до 75%. Вікторія Агєєва зазначила, що всі працівникам повідомили про звільнення за два місяці.

Заступниця директора з питань наукової та видавничої діяльності видавничого дому «Академперіодика» Олена Жук, яка стала головою комісії з припинення видавництва, розповіла «Читомо», що «Наукову думку» ліквідовують через оптимізацію від НАН.

«Видавництво завершить усі процеси, пов’язані з державними замовленнями, адже ми маємо розуміти, чи бюджетні гроші використали за призначенням», – сказала Олена Жук.

Додамо, що видавництво «Наукова думка» заснували 1922 року у Києві. Його очолив письменник, історик та філолог Агатангел Кримський. Найбільшого розквіту видавництво досягло в 1988 році – воно займало третє місце у світі за кількістю назв серед видавництв, які випускали наукову літературу. «Наукова думка» спеціалізувалася на виданні наукових монографій українських учених та творів історико-культурної спадщини, словники та енциклопедії.


Підтримайте проект на Patreon

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.