На прощу до Страдча приїде Глава УГКЦ

QBGqQtНаступної неділі, 26 червня, Місія «Відпустовий Центр «Страдецька гора» організовує Всеукраїнську прощу до с. Страдч Яворівського району Львівщини.

У програмі: Молебень до блаженних, Архиєрейська Божественна Літургія, молитва на освячення всякої речі та Хресна Дорога. Святкові богослужіння очолить Глава УГКЦ Патріарх Святослав Шевчук.

Проща буде присвячена 65-й річниці від дня смерті страдецьких блаженних о. Миколи Конрада та Володимира Прийми, Дню мирянина та Ювілейному року Божого Милосердя.

«Ця проща буде приурочена Дню мирянина, бо блаженний Володимир Прийма був мирянином і є покровителем всіх мирян. Ми звикли, що святі – це священики, монахи, єпископи тощо. Здебільшого таких проголошують, але сьогодні, як ніколи, дуже важливо збагнути покликання мирян до святості. Ми дуже потребуємо святих лікарів, вчителів, чиновників тощо. Ми хочемо звернути на це увагу і заохотити до молитви за заступництво блаженного Володимира Прийми, який був гарним прикладом мирянина у наслідуванні Христа», – зазначає владика Володимир, єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ.

Проща відбувається вже 10-й рік поспіль.

«Люди з усіх куточків України приїжджають до нас. Кожного року це незмінний день – 26 червня. Останні роки збиралося до 30 тисяч паломників», – розповів парох с. Страдч, голова місії «Страдецька гора» о. Іван Колтун.

Особливість цьогорічної прощі – в участі родини, які вимолили собі благословення саме в Страдчі. Також під час прощі відбудеться присяга відречення від алкоголю.

«Дуже важливо нам всім об’єднатися у спільній молитві. Ми запрошуємо всіх вірян на цю прощу, щоб випросити у Господа Бога ті ласки, які для кожного з нас є дуже потрібними», – сказав о. Павло Дроздяк, прес-секретар Львівської архиєпархії УГКЦ.

Програма прощі:

9.30 год. – з’їзд прочан у с. Ямельна на місці мученицької смерті блаженних о. Миколи Конрада та Володимира Прийми

10.00 год. – молебень до блаженних

11.00 год. – піша хода до площі біля «Страдецької гори»

12.00 год. – архиєрейська свята Літургія

Опісля присяга «відречення від алкоголю», молитва на освячення всякої речі, похід до парафіяльної церкви та молитва до страдецьких блажаженних, а також Хресна Дорога.

 

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.