Митрополит УПЦ МП про погрози Москви: Сторона, яка боїться щось втратити, лякає розколом 

Якщо ми сядемо за стіл переговорів і дамо можливість своїм парафіям вільно самовизначитися, до якої релігійної спільноти вони хочуть пристати, то немає чого побоюватися.

Про це заявив митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський УПЦ МП Олександр (Драбинко) в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Потрібно чітко розподілити, яке церковне майно знаходиться в державній власності, яке – в комунальній, а яке у власності монастирів і релігійних громад. І якщо якась одна людина з УПЦ МП може розцінювати правові дії переходу громад та розподілу майна як захоплення, то це питання тільки до цієї людини», – підкреслив митрополит Олександр.

Він зауважив, що саме та сторона, яка боїться щось втратити, і жахає погрозами щодо війни, кровопролиття та майнових проблем.

«Якщо ми сядемо за стіл переговорів і дамо можливість своїм парафіям вільно самовизначитися, до якої релігійної спільноти вони хочуть пристати, то немає чого побоюватися. Це відбудеться так, як це зазвичай відбувається у сім’ї, яка розлучається і ділить майно, після чого кожен володіє своєю частиною.

Тому тільки переговори і тільки порозуміння, оскільки не можна говорити, що ми одна конфесія, і нам все належить. Що ж до Російської православної церкви, то вона не володіє майном в Україні, а тому не може бути об’єктом переговорів» – підкреслив митрополит Олександр.

Як повідомлялося, Вселенський патріарх Варфоломій у неділю, 22 вересня, заявив, що він не змінить своєї позиції щодо підтримки надання автокефалії Українській православній церкві. 

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.