Міністр культури виступив проти заборони фільмів з акторами, проти яких введено санкції

Олександр Ткаченко вважає, що не можна забороняти фільми тільки тому, що акторові заборонений в’їзд в Україну

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко вважає, що заборона в’їзду в Україну іноземного актора не може одночасно бути підставою для того, щоб забороняти фільми з його участю. Про це він заявив в ефірі телеканалу «UA: Перший», коментуючи виключення із санкційних списків російського актора Федора Добронравова, пише zaxid.net.

«На мою думку, тільки той факт, що комусь заборонений в’їзд, не може одночасно бути підставою для того, щоб фільми, в яких брали участь ці люди, були заборонені», – заявив Ткаченко, якого процитувала агенція «Інтерфакс-Україна».

«По-перше, я вважаю, що і санкції були введені необґрунтовано. По-друге, давайте розрізняти. Є заборона в’їзду. Яким чином заборона в’їзду може стосуватися аудіовізуального продукту? Я багато разів питав це у керівників минулої влади… На мій погляд, одна справа, коли є порушена кримінальна справа проти когось, наприклад, Охлобистіна, Пореченкова, тоді це має стосуватися так званих “чорних списків”. Інша справа, коли автоматом всі ці люди заносяться в “чорні списки”, і сотні годин аудіовізуального продукту, в тому числі фільм Романа Балаяна, кладуться на полицю», – додав міністр культури України.

Він вважає, що з цим питанням необхідно розібратися, щоб внесення в такі «чорні списки» було прозорим і зрозумілим.

Нагадаємо, у листопаді 2017 року російського актора Федора Добронравова внесли до переліку іноземних артистів, які загрожують безпеці України і яким заборонений в’їзд в Україну. Річ у тім, що він публічно підтримував анексію Криму і неодноразово відвідував окупований Росією півострів.

26 березня 2019 року Окружний адмінсуд Києва визнав протиправною заборону на в’їзд в Україну Добронравову і анулював заборону на ретрансляцію деяких фільмів з його участю, зокрема серіалу «Свати», який знімала студія «Квартал 95», одним із засновників якої є теперішній президент України Володимир Зеленський.

14 червня 2019 року Добронравова виключили з переліку осіб, що загрожують національній безпеці України.

Олександра Ткаченка – колишнього гендиректора телеканалу «1+1», який, до слова, транслював продукти студії «Квартал 95», призначили міністром культури 4 червня.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.