Фото вагітної жінки, яку несуть на ношах через завали після бомбардування пологового будинку в Маріуполі 9 березня, стало одним зі знакових для цієї війни. На ньому українка на ім’я Ірина Калініна, яка невдовзі померла разом з ненародженою дитиною.
Джерело: OBOZREVATEL.
Видання BBC Wales News поспілкувалось з чоловіком Ірини, Іваном, який з вересня проживає у валлійському місті Портковл. Чоловік розповів, що Ірина дуже любила життя і мріяла про дитину.
“Ірина любила життя, вона була щаслива і була для мене найкращою. Ми були дуже щасливі та радісні. Ми довго чекали цього малюка, і нарешті він у нас з’явився. Я не знаю, як описати біль і втрату. Я був повністю знищений. Я був розчарований у всьому. Я не міг повірити, що Ірина померла”, – згадує дружину Іван.
Зазначається, що Ірина працювала менеджером магазину одягу в Маріуполі і дуже раділа народженню первістка. Іван працював інженером металургійного комбінату в Маріуполі. Подружжя чекало хлопчика і назвало його Мироном на честь російського слова “мир”.
Іван розповів британському виданню, що досі не розуміє – чому росіяни на чолі з президентом Володимиром Путіним вирішили напасти на Україну.
“Ми все життя вважали, що росіяни – наші брати. Він просто напав на нас, він убив нас, убив наших рідних, друзів, коханих. За що? Чому?” – задається питанням Іван.
З посиланням на медиків видання розповідає, що за допомогою кесаревого розтину дитину витягли без ознак життя, після чого Ірина благала не рятувати її, дізнавшись, що її дитина не вижила.
Як відомо, 24 лютого Росія розпочала повномасштабне військове вторгнення в Україну з метою окупації території і повалення української влади. 9 березня російські війська під час авіанальоту розбомбили пологовий будинок у Маріуполі. Загинуло багато людей.
За офіційною інформацією, усього від початку війни під час бойових дій у Маріуполі загинуло щонайменше 25 000 людей, близько 7 000 з яких загинули під уламками після бомбардування цивільних об’єктів. Довоєнне населення Маріуполя становило майже 500 тисяч осіб.
Відомо, що на сьогодні в Маріуполі залишається близько 100 тис. людей. Більшість із них намагається виїхати з міста в неокуповану частину України.
Підтримайте проект на Patreon