З початком спекотного сезону кожен мріє про якомога приємніший відпочинок.
Пропонуємо ознайомитись з новодруками від українських видавництв, що стануть гарною альтернативою для вашого дозвілля за версією ForshMag.
Мар’яна Савка «12 неймовірних жінок: про цінності, які творять людину»
Видавництво Старого Лева
«12 неймовірних жінок: про цінності, які творять людину» — збірка розмов з відомими жінками, що народилася з однойменного проекту української публіцистки Мар’яни Савки.
У книзі зібрано цікаві ідеї, життєвий досвід, думки та роздуми про те, що наповнює людське буття, що збагачує його по-справжньому: любов, справедливість, милосердя, толерантність. Проект «12 неймовірних жінок про цінності, які творять людину» — це 12 публічних інтерв’ю з привабливими та впливовими жінками. Проект мав кілька завдань. Найголовніше — озвучити важливі та болючі для суспільства теми. Усі інтерв’ю та додатково написані учасницями проекту есеї про життєві цінності й стали книжкою, яка була презентована навесні.
«Для мене це теж було важливо — помічати, щоб нікого не ображали. В дитинстві, хоча я взагалі миролюбна, але двічі вдавалася до дрібних бійок. Коли били маленького хлопчика, я полізла захищати його, і коли мордували кота, я теж полізла все з’ясовувати. От, власне, коли людина зловживає силою, мені завжди це видавалося несправедливим. Хоча життя іноді говорить, що коли тебе не просять про допомогу, ти начебто мусиш стояти осторонь»
Гео Лерос «KYIV STREET ART. 2010-2017»
Видавництво Старого Лева
Гео Лерос — режисер, куратор, засновник міжнародного арт-проекту Art United Us.
У своїй книзі він розповідає про вуличне мистецтво Києва та про ідеї, які були закладені в кожну роботу. Митець змальовує біографії художників, що працювали над муралами, додаючи фото робочих моментів. Автор розмірковує про важливість почуттів у творчості, коли людина відчуває різні хвилювання з самого народження, але якість цих емоцій кожен визначає самостійно. Гео Лерос стверджує, що між людиною і мистецтвом постійно триває відкритий діалог. Діалог, який впливає на свідомість та смак.
Сергій Каменной «Дембельський альбом»
Видавництво Родовід
Сергій Каменной — харків’янин, член Спiлки художникiв України.
З 2003 року живе у Францiї, учасник французької арт-асоціації «ADECA». У фотокнижці «Дембельський альбом» фотограф вдається до дослідження армійської субкультури через популярний самвидавний формат. Головним героєм книги став Тарас Каменной, син Сергія, який нині проходить строкову службу в українській армії. Хоча фізично його простір обмежений кілометром військової частини, в альбомі він безтурботно подорожує країнами, епохами, сторінками історії мистецтв, виявляє в ній нові сенси, створює власний фольклор, кепкує над вадами сучасного суспільства. У альбомі представлена частина великого проекту, що складається більш ніж з 200 зображень.
«Коли мій син, Тарас Каменной, був призваний до армії в Україні, я подумав: а який «дембельський альбом» зробив би він, молодий художник, цинік і нігіліст? Як би він позабавлявся з цим жанром армійської субкультури?»
Катерина Бабкіна «Заговорено на любов»
Клуб Сімейного Дозвілля
Катерина Бабкіна — українська письменниця, поет, сценарист, журналістка, автор поетичних збірок, дитячих книжок, оповідань.
Нова збірка поезій «Заговорено на любов» — це скарбничка емоцій, таємниць та сердечних ран. Навіть ті, хто не звик зачитуватися віршами, знайдуть серед текстів Катерини Бабкіної слова, здатні описати саме їхні почуття: любов чи тугу, радість, гіркоту, біль, страхи або надії. Поетеса зачіпає теми, знайомі кожному: відносини між закоханими людьми, між батьками та дітьми, торкається теми війни, миру, повсякденного життя.
«Поки літо в її долоні по краплі скрапує,
поки літо перетікає поволі в щось більше, ніж
просто вервицю добрих днів, котрі обох однаково
огортають, як хмари опію, ти стоїш,
і виходить таке ніби — я тобі, я тебе, я дякую…
Або просто — ось моє серце, їж»
«Українські жінки у горнилі модернізації»
Клуб Сімейного Дозвілля
Ця непересічна книга є дослідженням українського фемінізму від дев’яти українських жінок-істориків.
Книгу видано за підтримки Інституту народознавства НАН України. Дослідниці-історики, які спеціалізуються на вивченні минулого українських жінок, розкривають соціальні ролі, повсякденне буття, систему цінностей, світогляд, сфери діяльності жінок. У книзі порушуються такі питання: де були і що робили жінки у вирішальні моменти історії України? Як поводилися під час примусової колективізації? Як переживали час нацистських окупантів? Чи боролися з радянською владою у національному підпіллі? Як здолали Голодомор? Що для них означало «бути жінкою» у ті часи? У проекті взяли професійні історики: Ольга Бежук, Марина Вороніна, Марта Гавришко, Мирослава Дядюк та інші.
«З огляду на політичну ситуацію в краї та прагнення до повної рівноправності жінки в суспільстві, українки ― ще від Всеукраїнського жіночого з’їзду 1921 р. ― виступили проти відокремлення жінок від чоловіків у загальногромадській праці. Мілена Рудницька підкреслювала, що така ізоляція ― «річ перестаріла, противна духові часу». Жінки повинні вступати до політичних партій, до просвітних, культурних, економічних та політичних організацій, які не мають у своїх статутах гендерних обмежень»
Ісабель Альєнде «Японський коханець»
Видавництво Анетти Антоненко
Ісабель Альєнде — чилійська письменниця-романіст.
Авторка займається журналістикою, пише театральні п’єси й викладає літературу в декількох університетах. Лауреат Національної премії Чилі з літератури (2010). «Японський коханець» Ісабель Альєнде не відпускає читача до останньої сторінки, зворушує і зачаровує, дивує і приголомшує, магія слів зі сторінок книжки просякає в реальне життя тих, хто її читає. Головні героїні Альма Беласко й Ірина Базілі, різні за віком, походженням, соціальним станом — не мали б ніколи зустрітися. Однак доля (чи воля письменниці) звела їх одного дня в інтернаті для літніх людей у Каліфорнії. Ця зустріч зумовила низку подій, які наче розсунули часові та географічні межі, відбуваються у різних куточках світу сьогодні й у минулому. Це історія неймовірного кохання.
«Дорогою вони перестріли двох жінок на візках, проминули групу людей із мольбертами та фарбами — це був урок малювання просто неба; час від часу їм траплялися пожильці, котрі вигулювали собак, таких же нещасних, як і самі. Територія межувала із затокою, і в години припливу можна було вийти на каяку в океан, що й робили деякі ще не зламані болячками мешканці Лак-хаузу»
Остап Дроздов «№ 2»
Остап Дроздов — український журналіст, 2015 року отримав премію «Люди Львова» за вагомий внесок у розвиток суб’єктивної авторської журналістики. У 2016 році визнаний Людиною-Брендом. Дії у романі розгортаються від початку ХХ століття до «дня завтрашнього» на території як рідного для автора Львова, так і далекої Австралії. Але яким би не був хронологічний та локаційний розмах — усі стежки головних героїв (бо не головних у романі немає) приводять до Країни. І що б не переживали дійові особи роману в своїх приватних життях — усе одно вони гостро відчувають крижаний подих Країни, від якої нікуди не дітися і яку ти мусиш полюбити навіть усупереч. Ця книга — маніфест тих, хто не соромиться сказати: не я для країни, а країна для мене.
«Я несамовито любив свою країну, до сліз любив саме в цей час дезорієнтацій. Я любив людей за те, що вони не будували планів, мало чим цікавилися, жили з городу й базару і примудрялися вставати на перших звуках гімну. — За кого би померти сьогодні? — запитували люди, позбавлені планів. — За кого б сьогодні положити душу й тіло?»
Ганна Копилова, Дана Павличко «Awesome Odesа»
Видавництво Основи
Видавництво Основи починаючи з 2012 року пише про нашу країну так, аби це було цікаво іноземцям.
В червні виходить четвертий у серії англомовний путівник Awesome Odesa. Попередніми в серії були: Awesome Ukraine, Awesome Lviv та Awesome Kyiv. Уже продано понад 25 000 екземплярів. Awesome Odesa переповнена любов’ю до Одеси! Книга є проникненням у місто, яке ми обожнюємо — прекрасне, захопливе і дивне. На сторінках цього видання ви знайдете посилання на основні історичні події, відомих і талановитих жителів, мистецтво, культуру, спорт, літературу, традиції і навіть улюблену вуличну їжу. У книзі ви зможете прочитати про славетного Рішельє, одеський концептуалізм, чарівних котів, блошиний ринок на Староконці, «Маскі-шоу», та смачний фалафель на Троїцькій.
Катерина Носко та Валерiя Лук’янець «Де кураторство»
IST Publishing
Книга «Де кураторство», написана й упорядкована Катериною Носко та Валерією Лук’янець, є збіркою есеїв та інтерв’ю, що охоплюють коло питань, пов’язаних із темою кураторства в Україні, а також першим проектом молодого видавництва IST Publishing (Харків).
Книга стала результатом обговорення зазначеної теми авторками-упорядницями із кураторами та художниками з різних міст України. Задум видання полягав у висвітленні особливостей кураторства з позиції художника як куратора, не оминувши й іншої — куратора як художника. Цьому присвячено дві частини видання. У книжці представлені тексти на основі інтерв’ю з такими художниками як: Олександр Ройтбурд, Ксенія Гнилицька, Арсен Савадов, Лада Наконечна, Микита Кадан та інші. Третій розділ є своєрідною спробою описати та систематизувати основні інституції, художні об’єднання, виставкові проекти та імена, інформація про які дотепер була малодоступною або відсутньою взагалі.
Підтримайте проект на Patreon