1 жовтня – день ангела Ірини: історія, значення імені, привітання зі святом

995
день ангела іменини

Сьогодні, 1 жовтня, день ангела відзначають Ірини.

Сьогоднішні іменини встановили на честь мучениці Ірини Єгипетської. Іринам приписують впевненість, чуйність і доброзичливість. Часто вони відрізняються оптимізмом і знаходять вихід зі скрутних ситуацій. Це ім’я дуже популярне в Україні.

День ангела Ірини: значення імені Ірина

Ім’я Ірина давнє. Воно походить від назви давньогрецької богині Ейрени, що відповідає за мир і спокій. Саме слово “іриніс” перекладається, як “спокій, мир”. Вважається, що це ім’я володіє сильною енергетикою і наділяє володарку упевненістю, прагненням до незалежності, рішучістю і життєрадісним характером. Якщо на життєвому шляху Ірини зустрічаються проблеми, вона вміє справлятися з ними завдяки вродженій чуйності, проникливості і націленості на позитивний результат. Ірини нерідко стають хорошими домогосподарками, у кар’єрі – домагаються значних успіхів. Вони вміють поєднувати спорт, кар’єру, освіту, роботу по дому. Часто серед Ірин зустрічаються високодуховні і цілеспрямовані особистості.

Одним з головних недоліків характеру називають образливість і прагнення до справедливості. У пориві відчаю Ірини можуть наробити дурниць. 

День Ангела Ірини за церковним календарем

У кожної людини є свій Ангел-Хранитель. Потрібно обов’язково знати, коли іменини з Дня Ангела. Через те, що ще з незапам’ятних часів вважається, що день ангела є набагато важливішим, ніж день народження. Ще в ті часи було заведено святкувати не день народження, а День Ангела. Дата таких іменин підбирається по даті шанування святого з ім’ям Ірина.

В незалежності від того, в який час року народилася дитина, вибирають найближчу дату пам’яті святого за православним календарем. Вважається, що дитина, якій підбирали ім’я таким чином, буде щасливою і успішною. Яка дата випадає на день Ірини, наведено нижче у таблиці.

Іменини Ірини за церковним календарем відзначаються кілька разів у році:

29 квітня Св. мучениця Ірина і сестер її Агапії і Хлонії

18 травня Св. великомучениця Ірина

26 травня праведна Ірина, дружина святого Георгія Сповідника

10 серпня преподобна Ірина Каппадокийська

17 серпня мучениця Ірина

22 серпня благовірна цариця Ірина

26 серпня благовірна цариця Ірина, в інокинях Ксенія

1 жовтня мучениця Ірина Єгипетська

День Ірини: хто така Ірина Єгипетська

Ірина Єгипетська – християнська мучениця, яку до хрещення звали Пенелопа. Спочатку вона була язичницею. Дівчинка зростала надзвичайно красивою. Щоб уберегти її від пристріту батько замкнув її в високій башті, куди одного разу влетіли голуб, орел і ворон в дзьобах з різними дарами: оливковою гілкою, квітковим вінком і змією. Вчитель Пенелопи Апеліан розкрив зашифрований зміст послання: дівчина хреститься, пройде багато випробувань і завоює царський вінець мучениці.

Коли Пенелопі було 12 років, її батько Ликиній захотів її видати заміж. Проте дівчина вирішила відмовитися від обранця, а замість цього хреститися з ім’ям Ірина. Батько розлютився й хотів покарати доньку, кинувши її під копита диких коней, але ті не чіпали її. Один кінь кинувся на батька і розтоптав його. Молитви дочки воскресили його, він повірив у Бога і відмовився від царства, провівши залишок днів у покаянні.

Правителі Єгипту катували Ірину, змушуючи відмовитися від християнської віри, але всякий раз траплялися різні чудеса: змії не чіпали її; в млині закінчилася вода, коли її прив’язали до колеса; пили тупилися.

Свята померла в місті Ефесі, вона передбачила свою смерть. Незадовго до цього, вона вирушила в печеру, вхід до якої веліла закласти камінням. Коли прийшли за тілом, то не виявили його. У Стамбулі в честь святої Ірини побудували собор, який зберігся в первісному вигляді до наших днів.

На іконі святої мучениця Ірину Єгипетську зображують дівчиною у червоному вбранні. У правій руці вона тримає хрест, а ліву притискає до грудей, як символ непохитної віри.

Привітання з Днем ангела Ірини

УНІАН зробив добірку привітань і листівок, які прикрасять свято вашим знайомим Іринам.

***

Гарної такої днини,

Іменини у Ірини.

Прийми ти від мене вітання,

Хай збудуться твої бажання.

В житті бажаю лиш радіти,

Й ніколи тобі не хворіти.

Хай доля привітно дивує,

Любов і щастя дарує.

Бажаю друзів вірних тобі,

Щоб допомогли у біді.

Хай твій ангел тебе оберігає,

Всяке лихо, що йде, відганяє.

***

Іринко, я тебе вітаю і хочу побажати, щоб ти за будь-якої погоди і в будь-якій ситуації життя була чудовою, милою, доброю, неповторною і чарівною. Нехай твоє серце наповнює світла любов, а душа хай літає у хмарах щастя і удачі.

***

Іро, Іринко, Ірусику, вітаю тебе з твоїм святом. Я тобі хочу побажати щирої віри в чудеса і неодмінно їх здійснення в твоєму житті, бажаю чарівної краси і чудового настрою, бажаю світлої радості і великої удачі.

***

Гарної такої днини,

Іменини у Ірини.

Прийми ти від мене вітання,

Хай збудуться твої бажання.

В житті бажаю лиш радіти,

Й ніколи тобі не хворіти.

Хай доля привітно дивує,

Любов і щастя дарує.

Бажаю друзів вірних тобі,

Щоб допомогли у біді.

Хай твій ангел тебе оберігає,

Всяке лихо, що йде, відганяє.

***

Вітаю з іменинами Ірини,

Бажаю хай здійсняться твої мрії,

Чого не вистачає – хай прибуде,

Нехай в житті усе, що треба, буде!

У домі хай поселиться достаток,

Хай в вазу ставить хтось завжди букет ромашок,

Хай буде добра доля та кохання,

Щаслива усмішка і ввечері, і зрання!

***

Іро, прекрасна моя, вітаю тебе від усієї душі. Бажаю високих хвиль успіху і удачі, чистого і глибокого моря щастя і любові, теплих і світлих берегів надії і радості, веселого прибою цікавих починань і дивовижних розваг.

Привітання з днем ангела Ірини: відео