Колишній агент ФБР розповів, як розпізнати брехуна

Спіймати співрозмовника на брехні можна, звернувши увагу на невідповідність в його розповіді. Або ж на мову його тіла: міміку, жести, пози, реакції. Які саме деталі повинні змусити засумніватися в щирості людини, розповів колишній агент ФБР з 30-річним стажем Марк Бутон.

Про небажання людини відповідати на питання і про те, що він відчуває себе не в своїй тарілці говорять бігають очі. Часті моргання (частіше, ніж 5-6 разів на хвилину) свідчать про те, що співрозмовник відверто бреше, і це викликає стрес у нього самого. Іноді факт лукавості підтверджує зворотна реакція брехуна – він закриває очі більше, ніж на секунду. У звичайній ситуації моргання займає 0,1-0,4 секунди.

Цікаво, що, коли брешуть правші, вони дивляться вгору вправо. Коли пригадують реальні подробиці ситуації – вгору вліво. У лівші реакція зворотна.

Правдива відповідь стосовно запахів і відчуттів супроводжується у правші поглядом вниз вліво. Брехлива – вниз вправо.

Про будь яку брехню сповістити може особлива посмішка – одними губами. У щиро усміхненої людини «вмикаються» також м’язи навколо очей, через що там з’являються зморшки.

Неправда може викликати у самого брехуна неприємні відчуття на шкірі обличчя, тому брехуни доторкаються до свого обличчя, коли прибріхують. Пересихаючі губи змушують ошуканців стискати їх або облизувати.

Досить просто розпізнати неправду в обличчі співрозмовника, яке надміру і набуло червоного відтінку. Ще однією прикметою брехні є хитання головою з боку в бік: так тіло видає, що людина повідомляє те, що сама внутрішньо заперечує.

Марк Бутон зазначає: спостерігаючи за фізіологічними реакціями співрозмовника, насамперед треба з’ясувати, як він веде себе в звичній ситуації. А також звернути увагу на особливості його поведінки, не пов’язані з брехнею, наприклад наявність нервового тіку.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.