п`ятниця, 26 квітня

“Гуцулка ксеня” виходить на великі екрани: все, що потрібно знати про новий український фільм

Над створенням фільму «Гуцулка Ксеня» працювала велика міжнародна команда і блискучий акторський склад. Побачити результат можна буде з 7 березня на великих екранах.

Кому дістанеться мільйон доларів?

За сюжетом фільму, з Америки в Ворохту прибувають американці з метою знайти наречену для молодого Яро. Батько юнака залишив заповіт, за яким Яро отримає у спадок мільйон доларів, якщо одружиться на свідомій українці.

Ксеня – дівчина з хорошою освітою, багато читає, знає іноземні мови, цікавиться ботанікою, прекрасно малює. Вона сучасна європейська дівчина, яка щиро любить рідні Карпати і мріє про щастя.

Акторський склад

Роль Ксені виконала київська школярка Варвара Лущик, це її дебют в кіно.

Варвара Лущик

Варвара Лущик

Яро – типовий «ботан», романтичний ідеаліст, який не збирається поступатися своїми принципами і одружитися заради грошей. Він народився в Нью-Йорку, вперше потрапляє в Україну. Тут він зустрічає Ксеню, закохується в неї і відкриває для себе красу і неповторність Карпат.

Роль Яро у фільмі «Гуцулка Ксеня» зіграв американець українського походження Максим Лозинський. Він вчиться в Нью-Йоркському університеті на композиторському факультеті. Максим самостійно виконував свої вокальні партії в фільмі.

Максим Лозинський

Максим Лозинський

Професор Зеленський – божевільний учений, який теоретично довів існування в Карпатських горах «овечих метеликів» – єдиних в світі метеликів, які відкладають свої яйця на хвостах овець. І тепер він щодня бігає в гори в пошуках фантастичного вигляду.

У ролі професора Зеленського знявся бельгійський актор Олів’є Бонжур, відомий українським глядачам за фільмом «Залягти на дно в Брюгге».

Іван Синиця – власник будинку «Говерля», рідний дядько Ксенії, кмітливий і спритний чоловік, військовий льотчик в минулому. Він намагається вести власний бізнес і готовий на все заради цього.

Роль дядька Ксені і власника будинку «Говерля» зіграв відомий львівський театральний актор Олег Стефан.

Олег Стефан

Олег Стефан

Майк Деделюк – дядько Яро, емігрант з Америки, п’яниця і любитель жіночого суспільства. Майк повертається в Україну, щоб виконати останню волю свого померлого брата і знайти Яро дружину – свідому українку. Якщо йому це вдасться, він отримає винагороду в сумі сто тисяч доларів.

Роль Майка зіграв американський актор, режисер і педагог Ігор Цішкевіч.

Молода зірка українського кіно Катерина Молчанова виконала роль Мері, сестри Яро, яка мріє вийти заміж за ковбоя і знаходить своє щастя з гуцулом Семеном.

Культова актриса театру на Подолі Тетяна Печенкина зіграла гуцульську леді Хелен.

Також у фільмі дебютували талановиті українські актори – Христина Федорак, Марічка Штирбулова, Віталій Ажнов.

Музика «Дах Дотерс»

Дах Дотерс

Перлиною акторського і музичного складу мюзиклу «Гуцулка Ксеня» стало фрік-кабаре «Дах Дотерс», яке, до речі, на початку цього року успішно виступало в турі по Сполученим Штатам і Канаді.

Антураж, костюми і декорації

Натурні зйомки фільму пройшли в Карпатах, Ворохті. Основні локації були побудовані на кіностудії ім. О. Довженка – більше 15 об’єктів.

Костюми головних героїв створила талановита художниця Надія Кудрявцева.

Велика увага була приділена колірному рішенню і фактурам. Дія фільму «Гуцулка Ксеня» відбувається в 1939 році, тому важливо було показати костюми того часу. Цікаво, що багато речей, які були в моді тоді, практично не змінилися і не втратили своєї актуальності і в наш час. Кеди, в яких відправляється в гори Ксенія, або сонцезахисні окуляри Хелен цілком ймовірно знайдуться в гардеробі сучасної модниці.

На особливу увагу заслуговують сценічні костюми героїв, і в першу чергу це костюми, створені для фрік-кабаре «Дах Дотерс». Їх вдалося стилізувати таким чином, щоб одночасно зберегти унікальний стиль цього колективу, але при цьому залишитися в цілісному стилістичному просторі фільму.

Крім того, у фільмі є автентичні історичні костюми, зібрані, відреставровані і збережені косовським ентузіастом Богданом Петречуком.

Міжнародна команда

Під час зйомок на знімальному майданчику працювала велика міжнародна команда. Бельгійський актор Олів’є Бонжур вчив свою роль на українській мові, що було для нього дуже складно, але при цьому цікаво і весело. Він подарував знімальній групі багато «нових» слів, які ми використовували в подальшому. Так, випадково переплутавши літери, він сказав в кадрі: «Мені потрібна ваша подомога», а далі все на майданчику зверталися один до одного по «подомогу».

Щирий і добрий гуцул Володимир Сінітович, який грає пастуха, приїхав на зйомки з Верховини. Він привіз із собою костюм і навіть перуку – довге чорне волосся, і був засмучений, коли йому не дозволили в цьому зніматися, і вручили підготовлений для нього костюм:

«Мій костюм набагато красивіше, з блискітками, яскравий! Нічого ви не розумієте в мистецтві! ».

А після зйомки пригощав всю знімальну групу справжнім гуцульським сиром, бринзою і смакотою, які привіз з Карпат. Знімальна команда була дуже велика, однак частувань вистачило всім.

Що за дивні вівці?

На особливу увагу в оповіданні про фільм «Гуцулка Ксеня» заслуговують вівці. Під час підготовки до зйомок з’ясувалося, що вівці абсолютно не піддаються дресируванню. А в фільмі у них були дуже важливі сцени.

Тоді команда вирішила знімати дресированого собаку, для якого пошили костюм вівці. Ви коли-небудь бачили лабрадора в костюмі вівці? Це дуже смішно! Але під час зйомок вирішили спробувати знімати реальну овечку. І вона зробила все, що треба! Сама, без репетицій! Так що «дублер» не знадобився.

І все це заради того, щоб створити веселу, музичну і яскраву історію для глядачів.

Фільм «Гуцулка Ксеня» стартує в українському прокаті з 7 березня 2019 року.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.