п`ятниця, 21 червня

Кав’ярня у Києві відмовилася обслуговувати українською мовою

У Києві розгорівся скандал довкола кав’ярні Why Not Coffee, бариста якої відмовився обслуговувати клієнтів українською мовою. Про це повідомив громадський активіст сектору Євромайдану Олег Слабоспицький на своїй сторінці у Facebook.

Джерело: Львівський портал.

За словами активіста, бариста кавярні яка знаходиться на вулиці Панаса Мирного заявив, що принципово буде обслуговувати клієнтів російською.

«Забігли… за кавою і охр*ніли від почутого. Бариста почав сходу обслуговувати російською. На прохання не порушувати Закон, ще й під час активної фази війни, ми почули: «Я нє обязан вас обслуживать на украінском. Прінципіально буду обслуживать на русском язикє», – повідомив Олег Слабоспицький.

Активіст зауважив особливий цинізм, що кав’ярня на своїх сторінках у мережі мімікрує під патріотизм публікуючи державний прапор та пригощання кавою військових і забуває, що російська мова – основа так званого «русского міра».

«Кожен воює, волонтерить, заробляє гроші для економіки, щоб наблизити перемогу над орками. Розбомблені міста та тисячі по-звірячому замордованих жертв серед цивільних та воїнів чіткіше нікуди показали справжню мету росіян. Російська мова є основою основ «русского міра». Будь-яке її використання в публічному просторі завжди буде інформаційною зброєю. Але не нашою, а росіян», – переконаний Олег Слабоспицький.

Згідно Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної персонал має зустрічати клієнтів українською мовою за замовчуванням і бслуговувати клієнтів українською мовою. Лише на прохання клієнта, обслуговування може бути іншою мовою.

Після розголосу стало відомо, що власниця Why Not Coffee, звільнила баристу, який заявив, що принципово не обслуговуватиме клієнтів українською.

«Власниця закладу запевнила, що бариста сьогодні був звільнений. Дякую усім за коментарі, відгуки та адміністрації за позицію», – додав Олег Слабоспицький.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.